Co zapewniają kursy w internecie?


Rozwój technologii spowodował, że zjawiły się całkiem nowatorskie możliwości, jak rozchodzi się o edukację. Edukacja nie jest zmuszone już bazować jedynie na papierowych, ciężkich podręcznikach, które co dzień winno się taszczyć do szkółki. Wielkość materiałów do nauki, dostępnych w internecie jest wielka. Z niemalże wszelkiej działki wiedzy można szybko znaleźć najistotniejsze informacje lub pomoce naukowe. Interesującym pomysłem na udoskonalenie zajęć w szkole jest e-nauczanie. Występują pewne zbiory, w których nauczyciele czy wykładowcy uczelniani mogą tworzyć pakiety szkoleniowe dla swoich podpiecznych. Zrobienie kursu w internecie zezwala na utworzenie dodatkowych zasobów do zdobywania wiedzy. Oprócz tego zbiory tego rodzaju umożliwiają weryfikować wiedzę.

To co musisz domyślać o kształceniu zdalnym

e-nauczanie

Choćby, jako polecenie domowe można ulokować tam sprawdzian, jaki studenci winni zrobić po pewnej lekcji a także przestudiowaniu artykułów w warunkach domowych. Test jest interaktywny, więc uczący się zobaczy swój rezultat wraz z ewaluacją chwilę po jego zrobieniu. Dzięki temu wykładowca nie jest zmuszony samodzielnie przeglądać następnych testów. Prowadzący zajęcia zdoła uzgodnić zakres przewidywalnych prób a także dołączyć do danego egzaminu. Co więcej, platformy e-learningowe pozwalają na stworzenie miejsca, gdzie uczący się będą mogli przesyłać własne referaty. Właściwa podstrona uwzględnia miejsce, w którym jest możliwość umieścić dokument w formacie .txt czy też .pdf i wysłać do prowadzącego. Zdoła tamże zostać stworzony limit w czasie – wówczas po przebyciu określonego terminu, przesyłanie pracy będzie nie do zrobienia.

E-nauka to doskonały sposób na dodanie zajęciom atrakcyjności a także umożliwienie sobie pracy, chociażby poprzez automatyzację weryfikowania testów. W necie można umieścić ciekawe, pomocnicze dla uczniów zapiski (na przykład w wersji filmu bądź mp3 do słuchania), które poszerzą wiedzę zgromadzoną na lekcji a także dodatkowo zaintrygują uczących się daną kwestią.