tanie i poprawne drukowanie

Pytaniem, na które powinniśmy sobie na samym początku odpowiedzieć, jest pytanie: Czym właściwie jest „dobra drukarka”??? Czym powinna się ona wyróżniać, aby zasłużyć na to miano??? Otóż dobrą drukarką jest ta, która przy jak najmniejszych kosztach zakupu i eksploatacji, daje nam jak najwyższą jakość druku.

Epson Stylus SX130

Autor: Epson
Źródło: Epson
Obecnie na rynku powszechnie dostępne są dwa rodzaje drukarek: drukarki atramentowe oraz drukarki laserowe. Pierwsza z nich do drukowania używa tuszu pigmentowego lub barwnikowego, poprzez wystrzeliwanie maleńkich kropel środka barwiącego przez maleńkie dysze zrobione w głowicy przechodzącej nad elementem zadrukowywanym.

Jej plusami są niższe koszty kupna zarówno drukarki jak i wkładów atramentowych, natomiast wadami: mała wydajność tuszu oraz gorsza jakość druku, w porównaniu do drukarki laserowej. Drukarka laserowa do druku wykorzystuje, jak łatwo odgadnąć, laser. W tym przypadku polega on na umieszczaniu na kartce papieru cząstek tonera (barwnego proszku, w skład którego wchodzą kuleczki: większe szklane oraz mniejsze, właściwie wybarwione, z żywicy termoplastycznej). Drukarka laserowa charakteryzuje się wyjątkowo wysoką jakością druku, który pod wpływem wody nie rozpływa się (w odróżnieniu od wydruku atramentowego), niestety koszt jej nabycia i zakupu tonerów jest większy(na przykład tonery do drukarek hp to wydatek od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych), za to musimy je wymieniać dużo rzadziej niż wkłady w drukarkach atramentowych.

Epson Stylus Photo R3000

Autor: Epson
Źródło: Epson

Co w takim razie trzebazrobić, żeby ograniczyć koszty??? Na rynku, szczególnie rynku internetowym, można znaleźć wiele sklepów, w których mamy możliwość zakupić tanie tusze oraz tanie tonery. Najczęściej są to zamienniki do drukarek , ale zdarzają się też oryginały w przyzwoitych cenach. Jedyne, co powinniśmy ustalić przed przystąpieniem do poszukiwania, to na jakim tuszu/tonerze pracuje nasze urządzenie. Później wchodzimy na allegro.pl bądź po prostu wpisujemy odpowiednią frazę w wyszukiwarkę i w kilka minut otrzymujemy wiele ciekawych rozwiązań. Nic trudnego, prawda???

To , którą drukarkę wybierzemy, jest już naszą indywidualną sprawą. Trzeba przemyśleć, w jakim celu chcemy stosować drukarkę i jak duże koszty chcemy ponieść. Na pewno większą swobodę i wygodę korzystania daje bardziej nowoczesna drukarka tonery do drukarki brother laserowa, natomiast jeżeli chcemy drukować głównie dokumenty, to atramentowa powinna być wystarczająca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*