Pokój do ćwiczeń w mieszkaniu – luksus?

Niewątpliwie posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to luksus. Wypadałoby jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna być zbudowana? Fundamentem każdej siłowni, także własnej niewątpliwie są atlasy do ćwiczeń. Urządzenie to umożliwia trening siłowy właściwie wszystkich partii mięśni. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, jak również ramiona oraz klatkę piersiową.

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Atlas do siłowni (siłownia zakopane) zawiera w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd właśnie jego szeroka funkcjonalność.

Właśnie dlatego konstruowanie domowej siłowni należy rozpocząć od atlasu (sprzęt do domowej siłowni). Zajmuje on stosunkowo niewiele miejsca, biorąc pod uwagę jego możliwości, co jest sporym plusem w przypadku, jeśli siłownia ma stanąć w domu. Dodatkiem do atlasu jest przykładowo trenażer. Przyrząd ten da się przymocować generalnie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj konieczny jest drążek rozporowy. Drążek umożliwia ćwiczenie ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, wypadałoby zatroszczyć się także o urządzenia z sekcji fitness, dla zachowania wysokiej kondycji. W tym wypadku sprawa jest prosta – wystarczy podjąć decyzję i dokonać wyboru pomiędzy trenażerem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnia Reebok pozwala na zwyczajne bieganie w komfortowych, domowych warunkach. Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni modelują też mięśnie łydek, ud oraz pośladków.

Rowerek treningowy (domowe rowerki treningowe) zaś daje trochę większe możliwości. Forma treningu podobnie opiera się na biegu, jednakże podczas ćwiczeń angażowane są także ramiona, a to odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się zatem też do pracy nad mięśniami ramion. Co należy wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy może orbitrek, trzeba zdecydować samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*