Technologia powstaje bardzo szybko, rozwój pędzi jak szalony. Czy da się go spowolnić, czy da się go zaakceptować?

Żyjemy w czasach rozwoju technologii, co do tego nie można mieć obiekcji. W przeszłości nie można było myśleć w taki sposób, bo właściwie nie było do tego przesłanek. Jednakże od pojawienia się Internet wszystko ruszyło już w mgnieniu oka. Taka sytuacja trwa do teraz, a to bezsprzecznie nie koniec, to źródło technologicznej rewolucji. Jeśli ktoś
twierdzi, że taki czas właśnie ma swój rozkwit to powinien poczekać parę lat i przekonać się, co szykuje najbliższa dekada.

filmy na dvd

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Można to łatwo zauważyć, nawet nie trzeba być profesjonalistą czy autorytetem w tym temacie. Dzieje się to na wielu płaszczyznach, dostrzegalne jest w wielu sektorach, co najistotniejsze, moda jest jednoznacznie rozwijający. Nie można dostrzec jeszcze wielkiej fali na horyzoncie, dostrzegalnych jest za to kilka mniejszych fal jedna po drugiej, nieprzerwanie uderzające w brzeg. Stary lad, który w tej metaforze może symbolizować plaża, powoli zacznie ulegać erozji i zniknie ostatecznie.

Następne fale będą dostawały się na brzeg i już niedługo rzeczywistość będzie całkiem odmienna niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Wiedzą o tym posiadacze punktów ze sprzętem RTV (tutaj przykłady produktów: do sprzętu przenośnego), w których asortyment zmienia siębardzo szybko. Momentalnie. To, że jeszcze niedawno jakiś model sprzętu był na wystawie, a dzisiaj jego miejsce wyparł zupełnie inny, to nic nadzwyczajnego. Podobnie wygląda sprawa z nowymi technologiami. Smartfony, tablety i inne nowe zdobycze technologiczne szturmemzdobyły serca fanów, podobnie jak ultrabooki. Czy ktoś dzisiaj jeszcze kupuje tablety czy notebooki? Tematycznie również w tym źródle – świetne akcesoria GPS.

Bez wątpienia, jednak ich dni są policzone, to samo zresztą stało się ze standardowymi komputerami. Obecniekażdy „śmiga” z małymi komputerkami pod ręką lub depaletyzator w kieszeni, dzięki temu praca może być bardziej mobilna. Technologia opanowała nasze życie, lecz jak do tej pory nikt głośno się nie sprzeciwia, bo chyba każdy dostrzega, że jestto dla nas korzystne. Nawet, niezbyt pozytywne wizje przyszłych lat, czyli sztuczna inteligencja i inne innowacje, nas nie przerażają, gdyż nikt nie stara się wybiegać aż tak daleko. Bo i po co? Nie lepiej żyć tu i terazkorzystając z dobrodziejstw technologicznych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*