Który obiektyw najlepszy?

Nie ma z całą pewnością osoby, która choć raz w życiu nie nacisnęła spustu migawki. Urlop, rodzinne uroczystości, codzienne chwile – okazji jest mnóstwo. Ale co zrobić by ilość nie była ważniejsza niż jakość? W pierwszej kolejności wczytajmy się w instrukcję naszych aparatów.

Jeżeli jesteśmy początkującymi użytkownikami to właśnie jej lektura pomoże nam zrozumieć, jak wykorzystać możliwości naszego nabytku. Kiedy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o istotnych kwestiach.

Obiektyw

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zakupmy dobre obiektywy, które stanowią okno, przez które matryca aparatu ogląda świat. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na obiektywy marki Sigma. Ale zanim skusimy się na „dobre szkło” musimy zastanowić się, co zamierzamy fotografować.

Pokaźnych rozmiarów teleobiektyw interesująco wygląda na szpiegowskich filmach. Ale gdy już amator o nie do końca określonym kierunku fotograficznego rozwoju nabędzie taką wymarzoną „lunetę”, może srodze się rozczarować. Gdyż szybko przekona się, że podczas imprezy rodzinnej, mając zamiar ująć zgromadzonych gości razem, uchwycił jedynie fragment twarzy cioci Haliny.

Zdecydowanie wartym uwagi obiektywem jest sigma a 35 f1.4 dg hsm (wejdź i sprawdź ). Stworzony z wielkim naciskiem na walory artystyczne, podbił serca użytkowników, którzy cenią kreatywny, dynamiczny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielofunkcyjność. Oprócz zdjęć krajobrazów, martwej natury i codziennych migawek z życia, najlepiej sprawdzają się w fotografii, która budzi w fotografie wewnętrznego artystę. Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Oznacza to, że: robiąc zdjęcie kwiecistej łące, ustawmy linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu tudzież od góry wybranego kadru.

Przed zrobieniem zdjęcia, naszej uwadze niech nie umknie światło, gdyż mówi się, iż światło wpływa na wymowę fotografii. Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z różnorakiego oświetlenia, starajmy się unikać intensywnego światła.

Niestety, sesja w samo południe, nie jest gwarancją dobrych zdjęć. I najważniejsze.

Czy taka tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę cennik e-toll, która dotyczy omawianej sprawy, więc na pewno także Cię zaintryguje!

Jak mówi znane wśród fotografów powiedzenie: idealny aparat to ten, który… masz przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*