Wytrzymałe i eleganckie zegarki

Czas gna coraz szybciej, już burzy rozeznanie, a co dopiero złapanie go, aby choć na chwilę zatrzymać. Takie marzenia plątają nam się w głowie, gdy czujemy się dobrze, kiedy życzymy sobie, żeby przyjemny stan nigdy się nie skończył. Z drugiej natomiast strony, czas się dłuży, mógłby już dać spokój i trochę przyspieszyć. Tak myslimy, kiedy czujemy się źle, kiedy czas nie chce się skończyć, kiedy bezczynność oraz niepokój odbijają piętno na naszym organizmie. To wszystkonieubłagany czas… Nie ma na niego wpływu.

zegarek bisset

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją plemiona, zapomniane ludy, gdzie nie zdają sobie sprawy tego, czym jest zegarek. Czas ustala im wschód i zachód słońca, ogólnie położenie słońca na niebie. Ci ludzie mają swoje obowiązki, lecz nie czują się skonfliktowani ze sobą, niewyrzucają sobie wzajemnie,że gdzieś nie dotarli, nie muszą gnać na spotkania, trzymać się sztywno upływających sekund oraz minut? Jeśli da się oszukać czas, jeśli da się mieć na niego jakiś wpływ, to istnieje jeden świetny sposób: wyrzucić czasomierz przez okno!

Tak, dobrze się mówi. Dla ogromnej większości ludzi tego rodzaju myśl to jedynie ciekawa bajeczka dla dzieci. Możemy sobie tak pofantazjować, ale w tej samej minucie spoglądamy na nasz śliczny zegarek (smartwatche męskie sportowe) casio, bo wiemy, że za godzinę mamy ważne spotkanie, o piętnastej następne, a dwudziestej wizytę w przychodni. Wszystko doskonale zaplanowane, mechanizmy mierzące czas zawładnęły naszym życiem (klik).

Autor: www.zibi.pl

Możemy nawet się łudzić, że to my kierujemy swoim życiem, mamy na niego wielki wpływ. I rzeczywiście, na ważne kwestie, takie jak wybór męża czy mieszkania mamy wpływ, jednak nie jesteśmy w stanie, jak śpiewała znana piosenkarka „wskazówki ująć w dłoń i cała wstecz”, dlatego, że równa się to zatrzymaniu naszej planety w swoim obrocie albo wywołania śniegu w pełni pory letniej…

Trzeba się pogodzić, że takie są realia. najlepiej dostosować pewną część czasu dla indywidualnych potrzeb. Znaleźć bodaj pół godziny każdego dnia bez zegarka, przeznaczyć taką chwilę na „bezczasowy” czas, bez patrzenia na zegarek, bez gadżetu, który porządkuje nam życie. Odniesiemy wrażenie że jesteśmy wtedy w jakims sensie, jak ludzie, którzy mieszkają gdzieś w zarośniętym, niedostępnym buszu, którzy nie znają takiego urządzenia jak zegarek. I prawdopodobnie są bardziej szczęśliwi niż my – więcej o akcesoriach od zegarków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*