Do jakich prac należy stosować gips szpachlowy?

Wykańczanie pomieszczeń jest bardzo ważnym etapem w wypadku dowolnego remontu. Aby ta trudna praca przyniosła przewidywane wyniki, trzeba mieć na uwadze Wybór właściwych surowców.

W poniższym tekście znajdziesz inFormacje, kiedy należy używać gipsu szpachlowego, a kiedy gładzi gipsowej. Gładź szpachlowa charakteryzuje się relatywnie dużą odpornością, twardością czy też wysoką przyczepnością do niemalże każdego podłoża. Dzięki swoim cechom świetnie nadaje się do wyrównywania dużych ubytków oraz różnorodnych nierówności. Można ją bez najmniejszych kłopotów kłaść dość grubą warstwą nawet do 6 mm. Gips szpachlowy jest wielokrotnie wybierany także do prostowania ścian w starszych budynkach. Gips mógłby być nakładany tak na tynki, beton czy też na płyty K-G. Ściany, które są pokryte powłoką gipsu szpachlowego można bez problemu malować, tapetować czy nakładać na niego płytki czy innego rodzaju elementy wykończeniowe. Opisywany gips szpachlowy znakomicie sprawdza się, jeżeli chcielibyśmy przykleić małe elementy dekoracyjne z gipsu. Można go również wykorzystać do spoinowania płyt kartonowo-gipsowych.

Jeżeli wczytujesz się w przedstawiany artykuł to oznacza, że temat Cię niezwykle zaciekawił – kliknij odnośnik do strony głośnik przenośny bluetooth, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są gipsy szpachlowe o różnorodnej ziarnistości.

fachowcy

Autor: Bosch
Źródło: BOSCH
Jeżeli chodzi natomiast o gładź gipsową, to cechuje się ona mniejszą ziarnistością. Nakładając ją można by otrzymać rezultat idealnej gładkości. Nakładając gładź wyrównamy również małe niedoskonałości na płaszczyźnie ściany. Bardzo istotne jest jednak to, że taki surowiec cechuje się nieco mniejszą twardością i wytrzymałością, niż gips szpachlowy. Tego typu specyfika sprawia, że jest to stanowczo łatwiejszy do szlifowania surowiec.

Należałoby poza tym pamiętać o tym, że gładź trzeba kłaść niezwykle cienką warstwą około 2 mm. Gładź gipsowa jest wykorzystywana zazwyczaj na ścianach pokrytych już warstwą gipsu szpachlowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*