W jaki sposób ochronić domek przed złodziejem?

Wedle informacji policji, poprzez okna i drzwi tarasowe dokonywanych zostaje powyżej połowa z wszystkich włamań. Zazwyczaj wyważane jest skrzydło.
Najlepiej więc instalować okna z tzw.

przeciwwyważeniowymi okuciami w dobrej klasie odporności na włamania. Włamywacz może także rozbić szybę. Jeżeli chcemy się przed tym ochronić, wybierzmy szkło o podniesionej wytrzymałości na włamanie. Miejmy na względzie, że nawet najsolidniejsze okno nic nie pomoże, gdy wychodząc z domku, pozostawimy je otwarte. Bezpieczna brama garażowa z pewnością utrudnia włamanie niepowołanych osób do garażu. W trakcie zamykania garażowa brama Automatycznie rygluje się w szynie silnika, co skutecznie zapobiega jej podważeniu.

lampka nocna

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com
lumia

Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com
Okna oraz drzwi nie powstrzymają włamywacza przed włamaniem, jednak mu je skomplikują, dając nam czas konieczny na interwencję. Z tej przyczyny drugim elementem zabezpieczenia budynku muszą być rozmaite czujniki, które prześlą dalej informację o próbie włamania (do właściciela, agencji ochrony ) jak też sprawią, iż na miejscu zdarzenia prędko pojawi się patrol interwencyjny. Monitoring GPS współcześnie wykorzystuje detektory podczerwieni (aktywne i pasywne), mikrofalowe, inercyjne, czujniki stłuczenia szkła. Głównym Wyposażeniem alertu są detektory wykrywające ruch okien. Oprócz czujników, konieczne są także sygnalizatory, które przekażą informację o włamaniu. Mogą one być akustyczne, optyczne oraz akustyczno-optyczne.

Istotne, aby sygnalizator sygnalizatory dźwiękowe montować w miejscu doskonale dostrzegalnym, a gdy są dwa – ulokować je na różnych ścianach. System musi powiadomić o zdarzeniu właściciela obiektu jak też agencję ochrony mienia, która wyśle do naszego budynku patrol interwencyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*