W jaki sposób ochraniać wyświetlacz w smartfonie?

Najwrażliwszą częścią smartfona jest naturalnie wyświetlacz.
Współczesne ochronne powłoki nieźle wywiązują się ze swojej roli, ale nawet one nie są w stanie zagwarantować stuprocentowej skuteczności.

Wymiana ekranu łączy się z wydatkiem o wartości parędziesięciu złotych (czy większym). Dlatego warto zainwestować w stosowną osłonę wyświetlacza. Najtańszym rozwiązaniem będzie nabycie folii ochronnej na telefon. Wykonane są z poliwęglanu i pomimo swojej niedużej grubości, są bardzo trwałe. Przede wszystkim ochronią skutecznie wyświetlacz naszego telefonu przed zarysowaniem. W wypadku kiedy zauważymy nieprzyjemne rysy na folii, można ją wymienić. Jest to kwestia zaledwie paru złotych. Co najistotniejsze, naklejanie folii jest banalnie proste.
Homar, owoce morza

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Takie osłonki skutecznie ochraniają przed rysami. Gorzej sobie radzą, gdy dojdzie do upadku. By mieć jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, warto zamiast folii nabyć hartowane szkło. Koszt zakupu hartowanego szkła na telefon nie jest już tak wielki, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Ceny stopniowo spadają i dzisiaj niezłej jakości szkło ochronne możesz zakupić już za 20 zł. Szkło hartowane jest w stanie ochronić nasz smartfon przed uszkodzeniami, dzięki czemu nie wykosztujemy się na reperację. Unikając zniszczeń, będziemy również w stanie drożej sprzedać używany smartfon.

Koniecznie musimy jednakże mieć na względzie, że każdy przedni panel telefonu ma inne rozmiary i wycięcia na głośnik (głośnik przenośny bluetooth) lub kamerę. Dlatego szkło hartowane powinniśmy konkretnie dopasowywać do modelu naszego telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*