Na czym opiera się funkcjonowanie drukarki 3D? Poznaj atrakcyjne informacje na jej temat!

Drukarka 3D to wynalazek, który od jakiegoś czasu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Okazuje że urządzenie jest w zasięgu ręki wszystkich nas. Dzięki drukarce 3D możemy zrealizować wydruki 3D. By tego dokonać, trzeba najpierw przygotować model komputerowy. Trzeba wspomnieć, że drukarka 3D bazuje na kompletnie innych rozwiązaniach niż maszyny drukujące, które są w posiadaniu właściwie każdego z nas.

druk 3d

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

By wykonać wydruki 3D przede wszystkim potrzeba dużo więcej czasu. Maszyna, którego objętość będzie wynosić dwa centymetry sześcienne będzie drukowany przez około kilkadziesiąt minut. Do tego wypada dodać okres przygotowywania wspomnianego modelu. Wydruki 3D są złożone z licznych warstw – . Warstwy to, właściwie, system, na podstawie którego bazuje funkcjonowanie maszyny drukującej w 3D. Na rynku dostępny jest wyjątkowo bogaty wachlarz drukarek 3D. () Zakupić można urządzenia kosmicznie drogie, a także maszyny, które jest w stanie zakupić przeciętny człowiek. Trzeba podkreślić, że tanie maszyny (sprawdź maszyny budowlane opole) mają pewne ograniczenia. Ogólnie nie wydrukujemy przy ich pomocy nic co ma większe rozmiary niż 20x20x20. Niedrogie urządzenia to także niższa jakość wydruków. Na najniższej półce dostępne są maszyny drukujące w 3D o wartości w granicach tysiąca złotych. Drukowanie 3D (drukarki 3d) jest związane także z opłatą za zakup programów, które dają możliwość projektowania modeli, choć istnieje możliwość zaopatrzenia się w darmowe programy tego typu. Drukarka 3D to maszyna, z której z pewnością zadowoleni będą architekci.

druk 3d

Specjaliści mogą bowiem stworzyć na podstawie komputerowego projektu, realny przedmiot w przestrzennej postaci. Drukarki 3D umożliwiają drukowanie protez kończyn, które są wyjątkowo niedrogie. Jeżeli chodzi o sposoby drukowania to wypada wymienić FDM, DLP oraz SLS. Warto podkreślić, że drukarka musi być przechowywana we właściwy sposób. Idealnie byłoby dysponować pomieszczeniem o powierzchni około 3 metrów kwadratowych. Niezbędny jest odpowiedni system wentylacyjny. Zortrax M200 to jedno z najbardziej znanych polskich urządzeń drukujących w 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*