Czy amator kręcenia filmów może nagrać ujęcia z powietrza?

Zapierające dech w piersi ujęcia, prezentujące panoramy miast i pejzaże z lotu ptaka są w dzisiejszych czasach wykonalne nie tylko dla światowej sławy agencji fotograficznych, ale także dla każdego miłośnika fotografii. W sklepach dostępne są bowiem narzędzia w przystępnej cenie, które umożliwiają filmowanie oraz fotografowanie budowli i widoków z powietrza.

Kamera sportowa

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilka lat temu, by wykonać ładne zdjęcie terenu widzianego z góry, konieczne było wynajęcie helikoptera, wraz z doskonałymi fotografami i całym profesjonalnym osprzętem. Współcześnie wystarczy zainwestować w drona. Dron to samodzielne urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został zaprojektowany tak, żeby móc podpiąć do niego sprzęt wideo. Najczęściej nabywane są drony marki DJI. Pierwsze wersje współpracowały z kamerą do filmowania i fotografowania marki GoPro, najnowszy model, Phantom 3, wyposażono we własny sprzęt nagrywania wideo, osobna kamera sportowa jest zatem zbędna – kup drona online.

Nowe urządzenie różni się od swoich pierwowzorów licznymi innowacjami, między innymi – wydłużonym czasem pracy narzędzia w powietrzu, trwającym obecnie 23 minuty, jak również możliwością kontrolowanego ruchu w pomieszczeniach, gdzie nie jest odbierany sygnał GPS. Bardzo ważnym usprawnieniem urządzenia jest sprawienie, iż powraca on do miejsca, z którego wystartował, nie tylko wtedy, kiedy straci łączność ze sterującym, ale również wtedy, gdy bateria jest na wyczerpaniu. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie nie wpadnie nagle do zbiornika wodnego, ani nie rozbije się na chodniku.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Kilka lat wstecz kamera sportowa – sprawdź gohero.pl – była prawdziwym cudem techniki na rynku wideofilmowania. Urządzenie wyposażone było w specjalny system instalowania, dzięki czemu można było nagrywać film (wybierz wideofilmowanie Kraków) w czasie uprawiania sportów ekstremalnych. Obecnie największym uznaniem przy nagrywaniu filmów z powietrza cieszą się drony.

Phantom 3, dzięki obecnym udogodnieniom, niewątpliwie zdobędzie jeszcze większe grono fanów, niż jego poprzednicy, zwłaszcza, że został wypuszczony na rynek w dwóch odmianach: tańszej, dla miłośników amatorskiego nagrywania filmów i fotografowania oraz bardziej zaawansowanej, stworzonej z myślą o profesjonalistach. Drony są nieskomplikowane w obsłudze, przystępne cenowo i nieduże, to fajny gadżet dla każdego miłośnika nowinek technologicznych i doskonały pomysł na prezent, szczególnie dla panów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*