Wagi handlowe elektroniczne

Wagi handlowe do stosowania do bezpośrednich wyliczeń handlowych wymagają legalizacji. Na podstawie przepisów Urzędu Miar tylko waga zalegalizowana powinna być stosowana na straganie, dotyczy to także sezonowej sprzedaży owoców prosto z sadu.

waga handlowa

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Ostrzegamy przed kupnem niedrogich wag sklepowych na allegro, gdyż będą to bez legalizacji. Najtańsze wagi handlowe z legalizacją firmy CAS, Digi i Dibal można nabyć za min 500,00zł. Wagi sklepowe, elektroniczne mają funkcję wyliczania ceny, a jeżeli mają urządzenie urządzenie hifu do drukowania, to wagi sklepowe posiadają także funkcje sumowania. Wagi sklepowe można kupić z wbudowanym akumulatorem lub wagi na baterie, każda waga w standardzie ma zasilacz sieciowy.

Sklepowa waga wyposażona jest w dwa wyświetlacze do przedstawiania masy produktów oraz należności i od strony klienta jaki i użytkownika. Wagi handlowe do stosowania na ladzie sklepowej|chłodniczej, gdzie skrzynki zasłaniają wyświetlacz od strony kupującego, tam znajdują zastosowanie sklepowe wagi w wyświetlaczem na drążku. Wagi z wysięgnikiem są trochę droższe, ale umożliwiają wykorzystanie przestrzeni wokół wagi. Solidne wagi sklepowe mają klawisze szybkiej sprzedaży. Warto również zwrócić uwagę czy waga posiada funkcję euro, która będzie potrzebna w chwili wejścia Polski do strefy euro. Większość wag wyposażonych jest w złącze interface, który można podpiąć do kasy fiskalnej.

Dobrze jest przed zakupem wybrać czy chcemy podłączyć wagę do kasy fiskalnej czy nie. Jeśli potrzebujemy podłączyć wagę do kasy to warto kupić wagę z portem ARJ. Specjalnym przykładem wag handlowych są wagi sklepowe z drukarką etykiet (sprawdź na ). Dzisiejszy sklep powinien być wyposażony w markową wagę z drukarką etykiet oraz dobry soft magazynowy. Waga z drukarką etykiet podłączona do PC ułatwia obsługę klienta, ale głównie umożliwia na dobre zarządzanie sprzedażą i zamówieniami towaru. W ofercie posiadamy wagi etykietujące z wyświetlaczem lcd firmy Bizerba do przedstawiania oferty sklepu, ponadto prezentujemy samoobsługowe wagi z drukarką etykiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*