Życie za kamerą – czy to możliwe

Wiele osób myśli o karierze fotografa. Marzą by zgodnie z powszechną modą, łączyć pracę ze swoją pasją.

Przekonamy się, czy da się z tej profesji utrzymać się oraz czy dalej jest możliwość pracy dla zaczynających karierę. Czy jednak jest to tak łatwe, rozmawiamy z Mirką, która od 5 lat jako zawód wpisuje w życiorysie fotograf ślubny w Łodzi. Jej rady można przełożyć do wszystkich miast, nie tylko Łodzi.

aparat fotografa

Najważniejsze, powinno się mieć spore zdolności – mówi nam nasz rozmówca. Nie można myśleć, że z niewielkimi umiejętnościami zdobędziemy konkurencyjny rynek pracy. Konkurencja jest spora i ludzie przebierają w portfolio, oceniając jakość fotografii i weryfikując zdolności fotografa. Kiedy mamy właściwy warsztat, to prosto odszukamy klientów choćby z marketingu szeptanego.

Żeby zrobić niepowtarzalne zdjęcia, trzeba głównie praktykować. Trzeba mieć sprzęt cały czas przy sobie, chociażby ten w telefonie i gdy tylko będzie szansa, robić fotografie. Warto pomyśleć o kursach fotograficznych. Dość szybko wprowadzają one początkujących w zaawansowane tematy sztuki fotograficznej, dzięki czemu szybciej mogą zacząć robić fotografie na wysokim poziomie. Takie szkolenia wykonywane są w wielu szkołach artystycznych, dlatego warto się rozejrzeć i sprawdzić, kto robi takie szkolenia i kto jest prowadzącym.

Jeśli idzie o same zarabianie jako fotograf to najcięższe są oczywiście początki. Trzeba zdobyć pierwszych klientów i stworzyć sobie renomę. Często że aby zdobyć zlecenia, należy zaoferować na początku działalności niższe ceny niż średnia rynkowa. Wiele fotografów rozpoczyna też od fotografowania ślubów, na przykład swoich znajomych.

Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, to do zobaczenia (https://grimp.pl/) mamy następne treści na stronie, którą stworzyliśmy pod poniższym linkiem.

Jest to świetna okazja, by wyrobić sobie doświadczenie w przyjaznym środowisku.

Później jest łatwiej, bo gdy nasze fotografie są ładne, to na pewno trochę zleceń będzie pochodziło z polecenia wcześniejszych, zadowolonych klientów. Prawie każdy był w sytuacji gdy po ślubie największą atrakcją wśród dziewczyn cieszy się folder z fotografiami. Solidnie go oglądają a kiedy takie fotografie są wyjątkowe, to wtedy chcą się dowiedzieć kto robił zdjęcia. Dlatego główną zasadą musi być jak najlepsze opanowanie sztuki wykonywania zdjęć. Z ładnymi fotografiami jakoś sobie damy radę, bądźmy szczerzy, niełatwym rynku z dużą konkurencją.


Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*