Podstawowe informacje na temat budowy, sposobu funkcjonowania i możliwości nowoczesnych ekranów LED.

Organizując dużą imprezę sportową, kulturalną czy na przykład koncert bardzo często zaczyna się sięgać po nowoczesną technikę, zarówno jeżeli będzie chodzić o nagłośnienie, ale też o prezentowanie obrazu. Niebagatelną rolę zaczęły od niedawna odgrywać panele led, mające tak dużo zalet, że używane są obecnie w bardzo dużej liczbie różnych dziedzin.

W czasie meczów lub koncertów ekrany LED przeważnie są wysoko podwieszone, tak żeby wszyscy obecni na widowni mogli je zobaczyć, a o tym, co zostanie na nich emitowane, będzie decydował operator. Bardzo często używa się je również w charakterze informacji drogowej i pasażerskiej, ale również jako oświetlenie i dekoracja.

reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com

Pomysłów na użycie takich ekranów pojawia się całkiem sporo, szczególnie że są one coraz tańsze oraz łatwiejsze w obsłudze i montażu. Przez swoje zalety ekrany LED coraz częściej da się zobaczyć w przeróżnych publicznych i sportowych obiektach, choć większość osób kojarzyć je jednak będzie z wielkim ekranem na koncercie albo meczu.

Ekran LED wykorzystuje do swojej pracy świecące, różnokolorowe diody.

Zainteresował Cię nasz wpis? W takim razie najedź na link do artykułu (https://www.bscav.eu/) i rozkoszuj się kolejnymi faktami. W razie jakiś wątpliwości – pisz do nas.

Pojedynczy punkt ekranu LED jest złożony z trzech barwnych diod, to znaczy niebieskiej, czerwonej i zielonej. Diody zmieniając natężenie świecenia dają w sumie pojedynczy punkt, widoczny dla obserwatora, np. więcej. Dzięki użyciu technologii LED ujawnia się jedna z głównych zalet ekranów wykonanych w taki sposób.

Są one zupełnie odporne na wszelakie zakłócenia spowodowane przez ciemności czy słońce – bez względu na to, w jakich okolicznościach i kiedy będą pracować, to obraz cały czas będzie czytelny i wyraźny. Następnym ich plusem jest wysoka odporność na warunki atmosferyczne, ekrany przeznaczone do pracy poza pomieszczeniami są praktycznie całkowicie odporne na wodę.

Ekrany LED mają konstrukcję modułową, przez co prosto można zmieniać ich rozmiary i układ (powierzchnia reklamowa). Przez to są one łatwe do przewożenia, co może mieć duże znaczenie przykładowo przy meczach czy innych dużych imprezach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*