Fotografia rodzinna i fotografia dziecięca jako wyjątkowa, wieloletnia souvenir dla potomnych

Niezależnie od tego, czy sposobnością są święta Wielkanocy, czyjeś imieniny, czy też coś innego, każde nieduże spotkanie członków bliższej i dalszej rodziny jest sposobnością do wykonania pamiątki jaką jest fotografia rodzinna. Piękna fotografia rodzinna jest czymś, co po wielu latach tworzyć może drogocenną souvenir, jeżeli tylko wykonując ją będziemy pamiętać o kilku naprawdę prostych regułach.

Fotografia rodzinna (czytaj więcej sesja rodzinna warszawa) warszawa może być zdziałana także przez wyuczonego fotografa.

dziecko

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Nieważne od tego, kogo fotografujemy, wiecznie powinniśmy pamiętać o regule: nic na siłę. Jeśli wiemy, że w całym wesołym zespole jedna persona będzie miała urzędową powagę (i nic nie będzie w stanie przerodzić tego stanu rzeczy), to nie zmuszajmy jej do nieprawdziwego śmiechu. Zamiast tego pomyślmy, czy nie można by wykorzystać tego zjawiska na rzecz zdjęcia. Umieśćmy naszego poważnego delikwenta w centrum kadru w otoczeniu roześmianych twarzy a bardzo szybko przekonamy się, jak tego rodzajuustawienie zmieni codzienne fotografię w zajmująca opowieść.

Poza tym istotnym wydarzeniem w życiu Rodziny jest pierwsza fotografia noworodkowa- fotografia noworodkowa, czytaj tu. Pierwsze miesiące z latoroślą obfitują w wiele niesamowitych momentów. Nawet zupełny dyletant może je zapisać na fotografiach. Fotografowanie pociech, a w szczególności noworodków i niemowlaków, różni się znacznie od fotografowania dorosłych. Nie ma tutaj mowy o pozowaniu, mówieniu malutkiemu „modelowi”, jaką ma zrobić pozę, minę. Trzeba po prostu chwycić akuratny moment.

Fotografia noworodkowa może być wykonana już w pierwszych dniach życia dziecka. Czas na zarejestrowanie śpiącego dziecka położonego w

dziecko

Autor: Benedict Seah
Źródło: http://www.flickr.com

różnych pozach trwa najczęściej do ukończenia przez dziecko dwóch tygodni. Im starszy dzieciak, tym śpi bardziej czujnie. Kolejny dobry czas na zrobienie zdjęć pojawia się w chwili, kiedy dziecko ma 4–5 miesięcy. Podpiera się wtedy dobrze na rączkach, a leżenie na brzuchu nie stanowi problemu.

Właśnie od tego chwili nie jest już ważny wiek dziecka. Tylko techniczne, w tego typu sesjach warto maksymalnie spożytkować światło dzienne, bez doświetlania fleszem. Szczególnie znaczace jest to w przypadku najmłodszych pociech. Zdjęcia należy planować w porze, kiedy do mieszkania wpada dużo światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*