Czym się powinny charakteryzować telefony stosowane do pracy w ciężkich warunkach.

Sprzedawane obecnie smartfony i telefony wprawdzie charakteryzują się coraz lepszymi parametrami i nowoczesnym wyglądem, lecz są jednocześnie dość delikatne.

lampy

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda przy niektórych modelach firmy się chwalą, że będą odporne na zakurzenie czy wodę, lecz to przeważnie będzie tylko reklama, a w razie jakiś problemów gwarancja nie obowiązuje. Na przykład tak jest w przypadku nowego promowanego smartfona jednej z firm, w spotach reklamowych każdy słyszy że jest to telefon wodoodporny, ale przy zalaniu urządzenie naprawione nie będzie. Kolejną bolączką współczesnych smartfonów jest duża podatność na uszkodzenia mechaniczne, upadek nawet z kilkunastu centymetrów niejednokrotnie może się zakończyć pękniętą szybką i przymusem jej kosztownej wymiany.
Na rynku na szczęście można trafić na aparaty, jakie mogą służyć do tak zwanych zadań specjalnych, i w takim celu je też zaprojektowano. Tego typu telefon do pracy musi być odporny na sporo niekorzystnych warunków, jakie go mogą spotkać, to znaczy kurz, wodę czy upadek z większej wysokości.

Sprawdź ten link i przeczytaj więcej wskazówek tutaj (https://ewinietki.pl/pl/blog/Rumunia-samochodem-pamietaj-o-winiecie-na-autostrade/6) odnoszących się do analizowanej w tym serwisie sprawy. Te porady niewątpliwie również na długo pozostaną w Twojej głowie.

Już samo obejrzenie takiego urządzenia daje pewność co do ich zastosowania – mają one wzmocnione, solidne obudowy, często dwukrotnie grubsze niż zwykłe modele. Poza tym mają ekrany z wytrzymałego szkła, odpornego na rysy, a także szczelnie zamykane wszystkie porty i wejścia.

Z reguły specyfikacja tego typu telefonów nie jest jakaś rewelacyjna, ale też nie tego się od nich oczekuje, z mniej wymagającymi Aplikacjami bez problemów powinny sobie poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*