Najlepsze części zamienne do drukarek

Kiedy korzystamy z drukarki czy kopiarki musimy wiedzieć jak w najefektywniejszy sposób ją eksploatować, która firma zapewnia nam serwis w przypadku awarii i jakie ewentualnie części czy zamienne elementy musimy posiadać, albo raz na jakiś czas kupować. W zasadzie mowa tutaj o tuszach i tonerach, bo to części, które okresowo nabywamy i zmieniamy.

Epson Stylus SX130

Autor: Epson
Źródło: Epson
Przede wszystkim znajdźmy sobie dobrego dostawcę. Najlepiej natychmiast przy zakupie sprzętu dopytajmy się czy sprzedający zapewnia również dostawy tonerów. Zazwyczaj właśnie tak jest. Naturalnie istotne jest aby były to części wysokiej jakości. Część osób obawia się kupować inne tusze niż te sprzedawane przez producenta maszyny, której używają, a to zupełnie niepotrzebne. Tusze zamienniki zazwyczaj są tak samo dobre, a oczywiście kosztują mniej. Jeżeli tylko zamawiamy je z solidnego źródła i użytkujemy zgodnie z przeznaczeniem na pewno nic się nie wydarzy. Tanie tusze wcale nie muszą być złej jakości.

drukarka

Autor: Epson
Źródło: Epson

Najistotniejsze jest, aby tusze do drukarek spełniały swoją rolę i pasowały do wykorzystywanego przez nas sprzętu. Możemy zamawiać je w sieci, można telefonicznie, można jeździć bezpośrednio do sprzedawcy. Wszystko uzależnione jest od tego co ustalimy ze sprzedającym.

Czy szukasz na stronie zarządzanie przedstawicielami handlowymi czegoś bardzo interesującego? Namawiamy więc do nowego artykułu. Należy tylko kliknąć w ten link.

Nie ma naturalnie większego sensu kupowanie wielu tonerów czy tuszy na zapas. Nie jest dla nich dobre zaleganie na półce. Sprawdźmy również, że sprzedawca, od którego zamawiamy tusze również nie sprzedaje tych leżących od lat na półce. To bardzo istotne. Tak samo kiedy chodzi o tonery do drukarek. W zasadzie nie istnieje coś takiego jak „termin przydatności do użycia” dla tonera, producenci mogą wpisać zaledwie graniczną datę gwarancji na produkt, ale oczywiście lepiej nie stosować tych, które przeleżały parę lat. Zakup nowego tonera jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż zmiana maszyny na nową, kiedy ta, którą mamy zostanie zniszczona przez stary czy nieodpowiedni tusz czy toner.

Drukarki i kopiarki to sprzęty niezwykle intensywnie eksploatowane we wszystkich firmach. Dbajmy o nie właściwie, wymieniajmy części gdy jest to polecane, kupujmy dobre tusze i tonery, a wtedy będziemy mieć pewność, że sprzęt będzie służyć nam bardzo długo bez awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*