Chorwacja w pigułce – co warto zobaczyć?

Rozmyślacie nad tym gdzie pojechać na pamiętne wczasy? Sugerujemy Chorwację – ładne państwo położone na południu Europy, umiejscowione nad Adriatykiem.
To szczególne miejsce jest rajem dla entuzjastów żeglowania, rowerzystów, ludzi kochających przyrodę a także historię, spragnionych wypoczynku leniwego a także aktywnego.

ist
Jednym słowem – dla każdego coś fajnego. Wprawdzie Chorwacja nie jest już taka tania, jak jeszcze parę lat wstecz, ale wciąż warto tutaj przybyć. Kraj ten ma wspaniałą (ponad 5800 km) linię nadbrzeżną, z czego 4000 km przypada na wysepki a także klify. Samych wysepek w Chorwacji jest aż 1185 i jedynie ok. 50 jest zamieszkałych. Najogromniejsze z chorwackich wysepek to: Brac i Pag. Ist jest to piękna wyspa położona w Chorwackiej części Adriatyku.
Z kolei zachodnio – południową cześć Chorwacji zajmują tzw. Góry Dynarskie, a wschodnio – północna cześć tego niesamowITego państwa to pagórkowata Nizina Panońska. O wyjątkowości tego miejsca może zaświadczać to, iż na terytorium Chorwacji utworzono aż 7 parków narodowych! Niezależnie czy wyjeżdżamy do Chorwacji na króciutki urlop a mieszkać będziemy w jednym punkcie, czy też skusiła nas wyprawa objazdowa, jest kilka punktów, które musimy koniecznie zobaczyć. Jest to m.in.

Dajemy Ci darmowe wejście (https://www.bscav.eu/green-screen/) do następnych artykułów, jeżeli tematy zawarte na tej stronie szalenie Cię zaaferowały. Zatem nie ociągaj się!

Zagrzeb, stolica Chorwacji z cudną starówką, ogrodem botanicznym, jeziorkiem w środku miasta. Amatorzy zabaw docenia bogate nocne życie stolicy. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Dubrownik będący wizytówką Chorwacji.

Gród ten znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego kamienne uliczki są wręcz niesamowite, bruk jest tak bardzo wypolerowany (stopami przybywających tu turystów), że możesz się na nim ślizgać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*