Porządki w domowej elektronice. Co można zrobić ze sprzętem, którego nie używamy?

Sporo osób ma u siebie stare laptopy albo komputery stacjonarne, z jakich na co dzień się nie korzysta. Jeśli komputer zalega, pojawia się pomysł, żeby coś z nim zrobić. Możemy go wyrzucić, choć to elektrośmieci, w związku z czym sporo z tym zachodu lub odsprzedać. Przyczyny chęci sprzedaży np. laptopa są najczęściej dwa – albo jest przestarzały (chociaż wciąż sprawny) i musimy zmienić go na nowy lub posiada wadę, jakiej nie chcemy naprawiać. Gdy chcemy oddać laptopa, mamy sporo możliwości na rynku. Co możemy z tym sprzętem zrobić?

skup laptopów

Autor: Jacob Munk-Stander
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza sprawa to wycena. Żeby pojechać do skupu aby go wycenić, najlepiej wcześniej się z nim skontaktować mailowo albo przez telefon. Po wstępnej wycenie dopiero można wybrać się samemu do konkretnego punktu skupu. Skup skup aut włocławek komputerów sprawnie znajdziemy wklepując „skup laptopów Wrocław” (zobacz: zobacz więcej na raiden.net.pl). W skupach skupujących sprzęt elektroniczny profesjonalni pracownicy sprawnie i bardzo szybko wycenią przyniesiony sprzęt i opłacą przywieziony sprzęt od ręki. Trzeba naszykować się na ok. 20-30 minutowe oczekiwanie (razemz czasem sporządzenia umowy). Jest to rozwiązanie szybkie i dobre, ponieważ dwie strony wychodzą z tego układu zadowolone. W laptopach przegląda się zwykle płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną i procesor. Obsługa szuka błędów logicznych albo martwych pikseli. Dla osób, których wycena, laptopa lub komputera nie będzie satysfakcjonować, bowiem jest za niska, rozwiązaniem jest możliwość wystawienia w komisie naszego sprzętu i otrzymanie pieniędzy po sprzedaży sprzętu przez daną firmę. Jeżeli sądzimy, że od razu dobrze byłoby wybrać się do komisu, nie szukajmy przez „skup laptopów Wrocław” tylko przez „komis komputerowy Wrocław”.

Rosnącą popularnością cieszą się także internetowe skupy laptopów. Aby z takiego skupu skorzystać, należy w bazie wyszukać swój laptop, oszacować jego kondycję. Po wybraniu pokazuje się wstępna propozycja kwoty jaką możemy dostać. Ostatnim krokiem będzie zakończenie procesu – wprowadzenie informacji, skąd kurier odbiera sprzęt i po całkowitej wycenie jaką drogę otrzymania zapłaty preferujemy. Kurier odbierze od nas sprzęt, a firma, po przejrzeniu go, wyśle nam należność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*