Najnowsze technologie wytwarzania obrazów

Wysokiej klasy telebimy służące do przekazu treści marketingowych mierzonych do wielkiej rzeszy klientów to aktualnie jedyna technika powszechnie wykorzystywana, która umożliwia wysyłanie obrazu o ogromnie dobrej jakości przy zachowaniu idealnej widoczności przez zastosowanie wysokiej siły diod LED.

telebimy elektroniczne

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dotąd tylko tak zwany ekran LED (medas media) – bo o nim mowa – pozwala efektywnie pokonać silne światło słońca. Czyni go to świetnie zauważalnym w silnym dziennym świetle. Do przetwarzania obrazu cyfrowego stosuje się przeważnie sygnał DVI, jaki jest emitowany z karty graficznej komputerów przemysłowych. Obraz ten trafia do procesora telebimu przez kabel , w którym przetworzony zostaje przez procesor graficzny, którego zadaniem jest dzielenie obrazu na kwadraty emitowane bezpośrednio do pojedynczych modułów telebimu. Każdy z nich znów zmienia każdy fragment obrazu przy pomocy tzw. mikroprocesora wizyjnego i ostatecznie obraz emitowany zostaje do podzespołów wyświetlających zawierających diody ledowe. Istnieją dwie techniki wyświetlania takiego rodzaju obrazu. Pierwsza z nich to technologia, w jakiej na każdy punkt wchodzą 3 diody LED: czerwona zielona i niebieska. Diody LED działają nie inaczej niż w typowym ekranie telewizyjnym, a więc poprzez kombinację jasności świecenia poszczególnych diod monitora. Tym sposobem ekran LED (przejdź na stronę) uzyskuje obraz w przeróżnych barwach. Technika ta ma zastosowanie głównie w ekranach stosowanych na zewnątrz, w których stosuje się diody SMD jak też w ekranach LED używanych we wnętrzach (jednak o niewielkich rozdzielczościach).

monitor

Autor: uPrism co.,ltd.
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejna technika wyświetlania obrazu przy użyciu diod LED przynosi o wiele większe możliwości jak też zachowuje większą głębię barw. W celu otrzymania jak najlepszej jakości obrazu w monitorach z piksel bis zastosowano na z punktów cztery diody ledowe – o jedną w kolorze czerwonym więcej. Mamy więc: dwie czerwone, jedną niebieską oraz jedną zieloną. Zastosowanie tego układu diod wynika z nielinearnej czułości ludzkiego wzroku na barwy. Układ taki dopuszcza dodatkowo korektę jasności wszelkich diod LED w taki sposób aby móc zmniejszyć fabryczne rozbieżności w natężeniu i jasności emitowanego światła poszczególnych punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*