Chiptuning – hit czy też kit?

Wyższa moc jak też mniejsze spalanie? Realne – wystarczy, że fundniesz napędowi chiptuning. Przeczytaj, kiedy tego rodzaju modyfikacja skończy się sukcesem, a kiedy niepowodzeniem jak też uszkodzeniami.

Tuning może obejmować różne podzespoły samochodu (na przykład silnik) jak też może wykonywany być z założeniem dokonania rozlicznych celów. Pewnym z nich będzie podniesienie siły oraz momentu obrotowego napędu przy równoległym obniżeniu poziomu palenia. Najlepiej jest go zrealizować poprzez coraz popularniejszy w naszej ojczyźnie chiptuning. Zrealizowany profesjonalnie przez kompetentnego mechanika daje bardzo dobre następstwa i co istotne, podwyższa także poziom bezpieczeństwa jeżdżenia.
telewizory

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Zwalnik
Wytwórcy samochodów często pozostawiają w silnikach duży zasób wielu parametrów po to, ażeby „uwalniać” je w nowocześniejszych modelach czy też dostosowywać do oprzyrządowania, wielkości, czy też masy konkretnego modelu. Ten sam silnik może posiadać aż parę różnorodnych wartości siły oraz obrotowego momentu. Stosując chiptuning, czyli przeróbkę seryjnego oprogramowania komputera kierującego silnikiem mamy możność regulacji oraz wyciągnięcia „ukrytych” parametrów w dużym zakresie dowolności. Źle przeprowadzony zabieg chiptuningu przez „domorosłych speców” niemających stosownego zaplecza technicznego i oczywiście wiedzy z reguły kończy się kłopotliwymi skutkami. Takowych zmian „na oko”, bez testów na hamowni nie da się przyzwoicie uskutecznić.

Często wgrywają oni oprogramowanie modyfikujące modyfikujący po dwa razy, ponieważ żadna z tych operacji nie przynosiła oczekiwanego rezultatu. Okazuje się potem, że nie mogła przynieść ponieważ auto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków) posiadało nie przyuważoną, często błahą usterkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*