Ile zarabiają w Polsce tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju są w stanie zarabiać naprawdę wiele. Ich średnia pensja może wynieść czasem 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście wiele uwarunkowań, od jakich zależna jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, natomiast taki, który prowadzi swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto.

Jeśli przeglądasz ten tekst to znaczy, że prezentowana problematyka Cię zaciekawiła – po przejściu na stronę www (https://www.ibombo.com/) odnajdziesz podobne, równie ciekawe informacje.

Jakiego rodzaju technologie są aktualnie w najwyższym stopniu opłacalne – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 000 zł) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo ciekawą opcją od wielu lat jest j. Java (aktualnie średnio jest to 11000 zł brutto w wypadku umowy o pracę i nieco ponad 14000 złotych netto w przypadku B2B). Pensje brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 000 złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.

Programista zarabia odmienne sumy w wypadku postaci kooperacji, tzn. pobiera trochę mniej w wypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki różnią się od poziomu komplikacji. W obu wypadkach różnica wynosi kilka tys. zł na miesiąc. Jeżeli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie utrzymuje się powszechne przeświadczenie, jako by nauka była trudna oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, jednak osoby zainteresowane mogą korzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez przeróżne serwisy internetowe. W czasie takiego bootcampu przygotowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*