Czym się kierować przy wyborze zawodowego fotografa na wesele i ślub?

Uroczystości weselne są uroczystościami unikalnymi w życiu człowieka. Piękne chwile ślubu i wesela na długo zapiszą się w pamięci nowożeńcom i najbliższym. Należałoby więc postarać się o to, by to jedyne w życiu wydarzenie zostało sfotografowane. Fotografia i nagranie filmowe sprawią, że w późniejszych latach będzie można powracać do tych wydarzeń. Ale nie można zlecić robienia zdjęć każdemu. Fotograf powinien cechować się paroma zaletami, które sprawią, że będzie można mu zaufać.

fotografia weselna

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie w branży fotograficznej istnieje duża konkurencja. Biznesów trudniących się fotografią ślubną jest coraz więcej. Prostota dostępu do sprzętu fotograficznego sprawia, że nawet osoby nie będące zawodowcami zajmują się tym fachem. Na wesele czy ślub nie można jednakże pozwolić sobie na wynajęcie kogokolwiek. Trzeba się najpierw ugruntować w przekonaniu, że mamy do czynienia z zawodowym fotografem. W jaki sposób można to sprawdzić? Ja ze swojej strony mogę zarekomendować – fotografia.

fotografia ślubna

Autor: Chris Game
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze należy sprawdzić, czy dany fotograf ma praktykę w robieniu zdjęć na ślubach czy weselach. Jeśli tak, to powinno się poznać jego dorobek artystyczny. Zobaczenie jego fotografii z wesel naświetli już w jakiś sposób jego warsztat fotograficzny. Drugim krokiem jest poznanie opinii osób, które z jego pracy korzystały. Klienci są najlepszym źródłem zdobycia wartościowych informacji o jego pracy.

Dlatego najlepiej jest, jeśli z usług danego fachowca korzystał już ktoś z naszej rodziny. Wtedy informacje o jego fachu będą jak najbardziej wiarygodne. Czasem jednakże może się zdarzyć, że młodej pary nie stać na zawodowego fotografa. Wówczas trzeba szukać go wśród amatorów. Da to niewątpliwie olbrzymią oszczędność kasy, lecz jest również mocno ryzykowne, ponieważ ślub akcesoria ślubne jest jedynie raz w życiu.

Należy więc sprawdzić jego dorobek artystyczny. Jeżeli wcześniej nie robił zdjęć na weselach i ślubach, to trzeba sprawdzić, czy fotografował osoby ludzkie. Jeśli robił tylko fotografie martwej natury, to występuje niebezpieczeństwo, że nie da rady sfotografować młodych w ruchu. Czasem korzystniej jest uiścić więcej i mieć pełne przekonanie, że uroczystości tego jakże pięknego dnia będą fachowo uwiecznione. Na temat profesjonalizmu świadczyć może również sprzęt jakim posługuje się fotograf (przykładowo: przykłady na stronie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*