W jakich sytuacjach pomagają nam różne aplikacje? Na pewno to spore ułatwienie jeżeli chodzi o bankowość on-line

Wraz z rozwojem smartfonów zmianie uległ sposób korzystania z usług bankowych. Obecnie oprócz wizyty w stacjonarnym banku lub korzystania z usług banku przez Internet mamy możliwość używania aplikacji mobilnej w naszym smartfonie.

To za jej pomocą będziemy mogli sprawdzić saldo na koncie, zlecić przelew jak i zaaplikować o pożyczkę z banku. Bankowość mobilna jest stosunkowo młodą ale godną uwagi rzeczą. Sporo banków wypuszcza takie aplikacje, które ułatwią dostęp do naszego konta. Często są dosyć intuicyjne oraz okrojone. Jednak możemy z nich korzystać tylko na telefonach z systemem Windows Phone, Android, iOS rzadziej Symbian. Po wpisaniu hasła do aplikacji ujrzymy saldo naszego konta, możemy zrobić przelew albo również sprawdzić historię. Wiele banków daje nam szersze zastosowanie bankowości internetowej, przykładowo umożliwiając wzięcie pożyczki albo otworzenia lokaty.

aplikacje na telefon

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to duże ułatwienie tym bardziej, gdy potrzebujemy szybkiego dostępu do swoich środków finansowych. Bankowość mobilna jest stosunkowo bezpieczna, połączenie jest zaszyfrowane, a my w celu dostępu musimy każdorazowo podać hasło. Oczywiście spore znaczenie ma sieć z jakiej korzystamy. Podczas łączenia z przypadkowym Wi-Fi musimy unikać logowania się do aplikacji mobilnej, a korzystając z sytemu Android zaopatrzyć się w antywirusa. Do tego należy ściągać aplikacje mobilne z dobrego źródła oraz mieć pewność, iż jest to oficjalne oprogramowanie (kliknij i zobacz także – oprogramowanie cam od GMSystem) (aplikacje na telefon) wypuszczone przez odpowiedni bank. Jak zaznaczają specjaliści, bankowość mobilna dzisiaj jest bezpieczniejsza niż internetowa, jednak musimy zachować ostrożność, bo może to w każdym momencie się zmienić.

komórka

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Nie powinniśmy także zdradzać swoich haseł ani zapominać o poprawnym wylogowaniu się. W momencie kradzieży telefonu pierwsze co trzeba zrobić, to powiadomić bank oraz poprosić o pomoc albo zablokowanie aplikacji mobilnej. Stosując się do powyższych reguł możemy być pewni, że nic się złego nie wydarzy, a nasze konto bankowe będzie zabezpieczone właściwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*