Drukowanie atramentowe czy laserowe

Często można zastanawiać się jaką drukarkę wybrać, aby była ona połączeniem dobrej ceny i dobrego działania. Każda drukarka dostosowana jest przecież do określonego typu zadań.

Drukarka atramentowa jest odpowiednia, gdy niewiele drukujemy. Atramentówki, bo tak nazywa się je potocznie są tańsze w eksploatacji, gdyż oryginalne tusze do drukarek, które używa się w tych drukarkach, bez trudu zastępuje się zamiennikami o niższej cenie. Jednak kiedy zamierza się drukować dużo, a zarazem szybko, należy wybrać drukarkę laserową. Gdy natomiast zależy nam na dokładnych i wyraźnych obrazach, drukarka (sprawdź również: wynajem drukarek wrocław) atramentowa to lepszy wybór. Przykładowo zdjęcia na śliskim papierze fotograficznym są lepszej jakości, gdy wydrukuje się je w drukarce atramentowej.

Epson Stylus Photo R3000

Autor: Epson
Źródło: Epson

Tanie drukowanieTuszowe drukarki są najbardziej znane. Działają wolniej, ale za to cieszą się dobrym wydrukiem. Są częściej kupowane przez wzgląd na tanie tusze. Tanie tonery i szybkość wydruku sprawiają, że jest sporo ludzi kibicujących drukarkom laserowym. Za to cena samego urządzenia jest dużo bardziej satysfakcjonująca przy drukarkach na tusz. Nie można jednak sugerować się samą ceną. Istotnym faktem jest wytrzymałość każdego z tych urządzeń. W tym temacie drukarki laserowe zdecydowanie są dużo lepsze niż atramentowe.

Taniej, lecz nieoryginalnieCeny oryginalnych materiałów eksploatacyjnych są często bardzo wysokie. Warto więc czasem rozważyć zakup tych nieoryginalnych zamienników. Może zdarzyć się, że są one dużo bardziej wydajne, a ich cena jest mniejsza. Zamienniki do drukarek to kartridże które produkują lub refabrykują osobne firmy. Refabrykacja polega na napełnianiu już raz zużytych pojemników. Jest to istotna wiadomość dla osób czynnie chroniących środowisko naturalne. W tym wypadku można zaoszczędzić nawet do siedemdziesięciu procent ceny urządzenia oryginalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*