Styczniki i zwalniaki – niewielkie elementy niezbędne do działania innych, dużych maszyn.

Technologie idą stale w przód, więc firmy, które potrzebują trwać na rynku powinny udoskonalać swoje wyroby i nadawać im charakteru. Mnóstwo branż użytkuje urządzenia elektryczne, aplikacje i sprzęty, które wymagają kontrolowania. Zasadniczo, to nie tylko przemysł i przedsiębiorstwa stosują to, ale też osoby fizyczne w mieszkaniach.

Zwalniak
Są różne sprzęty wspierające i upraszczające pracę. Nie tylko potrafią uruchamiać różne rzeczy, ale także nadawać im tempo, przekazywać informacje, impulsy, czy po prostu podtrzymywać pracę. Są to między innymi styczniki i zwalniaki. Te pierwsze znajdują zastosowanie w wielu różnorodnych aplikacjach w produkcji i budownictwie. () Są one urządzeniami, które sterują pracą silników, klimatyzatorów, ogrzewaczy, wentylatorów, pomp, urządzeń dźwigowych, systemów oświetleniowych ale również struktur do polepszenia współczynnika siły. Istnieją różnorodne rodzaje styczników, na przykład mini styczniki o mocach od 4 do 5,5 kW, czy blokowe tak zwane uniwersalne o mocy do 400 kW.

W ofercie są także modele instalacyjne do użytku zarówno w przemyśle, jak i w domu. Potem są rodzaje przemysłowe, termiczne, klasyczne i elektroniczne. W skrócie mówiąc – stycznik jest łącznikiem, dedykowanym do złączania obwodów głównych, gdzie zestyki robocze są zamykane elektromagnesem i są przetrzymywane w tej formie, dopóki napięcie cewki jest należycie duże. Autor:

Jeśli obwód cewki elektromagnesu zostanie przerwany, to zwory (zobacz także: zwory elektromagnetyczne) opadają przez wpływ pracy sprężyny i zostają otwarte zestyki robocze. Innym rodzajem urządzenia wspomagającego siłę urządzeń i ich pewne działanie są zwalniaki. Ich działanie polega na wysuwie tłoczyska z odpowiednią siłą na określony skok. Są one stosowane między innymi w hamulcach do hamowania – otworzenia hamulców szczękowych i tarczowych. Posiadają one zabudowane wewnątrz sprężyny, które nie tylko powodują działanie hamulców, ale też chwilę hamowania.

Zwalniaki mogą być również używane w innych urządzeniach, ale jest jeden warunek a mianowicie niezbędne jest im zasilanie napięciem trójfazowym. Tak więc mają one użycie tam gdzie jest niezbędna praca posuwisto – zwrotna, a więc do zamykania i otwierania klap, drzwi, do działania zasuw i zaworów, do podnoszenia i opuszczania zapór oraz do ruchu cięgieł i dźwigni. Tak szeroki asortyment pozwoli na dopasowanie styczników i zwalniaków do wszystkich sprzętów gdzie są niezbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*