Klimatyzator – ale jaki?

Niezależnie, czy posiadamy budynek, sklep, lokal mieszkalny, daczę czy chatkę, klimatyzatory bywają konieczne. Zapewnienie właściwej temperatury oraz regulacja wilgotności ogromnie poprawiają wygodę pracy i odpoczynku. Pytanie tylko, jaki model zamontować? Odpowiedź znajduje się poniżej.

klimatyzatory

Źródło: http://www.aleklima.pl/

Popularne są klimatyzatory typu split. Zbudowane one są z dwóch części. Jedna z nich, skraplacz, znajduje się na zewnątrz. Druga – parownik – powinna być zamontowana wewnątrz. Żeby kupić tego rodzaju klimatyzator, niezbędna jest możliwość zawieszenia skraplacza za oknem lub na balkonie. Split gwarantuje zadowalającą wydajność i jest cichy.

Kolejnym modelem jest klimatyzacja klimatyzacje warszawa okienna. Składa się z jednego elementu i montuje się ją w witrynie okiennej lub w wydrążonej ścianie. Ze względu na trudność montażu, przymus przebudowania kawałka ściany i nieatrakcyjny wygląd, klimatyzatory tego rodzaju użytkowane są przeważnie w pomieszczeniach gospodarczych i handlowych. Więcej na ten temat: blog.

Sprzedaje się również typ ruchomy. Klimatyzator kompaktowy można przemieszczać za sobą wszędzie i uruchamiać w jakimkolwiek miejscu. Model ten ma niestety dwie słabe strony. Po pierwsze, trzeba lokal, który planujemy klimatyzować, trochę przystosować. Nie obejdzie się bez wiercenia dziury na rurę wylotową klimatyzacji. Po drugie, klimatyzator jest bardzo głośny.

aleklima. logo aleklima

Wybierając klimatyzator, należy dopasować go do wielkości pomieszczenia. Na stronach producentów można zobaczyć odpowiednie diagramy koniecznej mocy. Przykładowo, by schłodzić lub ogrzać pomieszczenie o metrażu 50 m2 , potrzeba mocy w rejonie czterej kW.

I na koniec pozostaje decyzja, jakiej firmy sprzęt zakupić. Polecić można klimatyzatory lg, dobrej jakości i ergonomiczne. Koreańscy producenci są znani ze świetnego sprzętu AGD, dlatego też powinniśmy wziąć pod uwagę również klimatyzatory samsung.

I ostatecznie pozostaje decyzja, jakiej firmy sprzęt nabyć. Polecić można klimatyzatory LG, znakomitej jakości i ergonomiczne. Wićej tutaj: Koreańscy producenci słyną ze świetnego sprzętu artykułów gospodarstwa domowego, stąd poleca się uwzględnić w wyborze również klimatyzatory Samsung

Źródło: Aleklima.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*