Dlaczego rozmaite elektroniczne urządzenia cieszą się taką popularnością w naszym codziennym życiu.

Elektronika szturmem wdarła się wiele lat temu do naszego życia i nic nie wskazuje na to, że ten proces zostanie kiedykolwiek zatrzymany. Cały czas pojawiają się bowiem coraz nowsze technologie, które poprawiają działanie już istniejących sprzętów czy też dające całkowicie nowe funkcjonalności. Jako bardzo dobry przykład mogą tu służyć komórki.

Czy tablet może już zastąpić laptopa?

Autor: Philips PicoPix
Źródło: Philips PicoPix

Pierwsze ich egzemplarze ważyły kilkadziesiąt dekagramów, do noszenia potrzebowały walizki i oprócz możliwości dzwonienia nie oferowały w zasadzie nic więcej. Następne kilkanaście lat to był dynamiczny rozwój telefonów z klawiszami, w pewnej chwili pojawiły się kolorowe wyświetlacze, pozwalające na granie w wiele prostych gier.

Kolejny przełom, jaki się pojawił, to upowszechnienie ekranów dotykowych, które dały całkowicie nowe możliwości jeżeli będzie chodzić o stronę użytkowania. Współczesne smartfony to wydajne, mocne sprzęty, przekraczające swoimi możliwościami przekraczające komputery sprzed dekady. I wszystko będzie wskazywać na to, że tak dynamiczny postęp będzie cały czas szedł do przodu.

Podobnie jest z resztą urządzeń elektronicznych, tu przez ostatnie dekady także pojawiły się ogromne zmiany. Starsze osoby doskonale pamiętają telewizory o głębokości kilkudziesięciu centymetrów, które zajmowały całe szafki w pokojach. Obecnie normą jest sprzęt mający trzy centymetry grubości, z ekranem wysokiej rozdzielczości i możliwością podłączenia do internetu. Także komputery dosięgnęła technologiczna rewolucja, tu także gonitwa za coraz większymi dyskami lub ilością pamięci jest bardzo dobrze widoczna.

Półka sprzedażowa z elektroniką

Autor: Microsiervos Geek Crew
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz urządzenia elektroniczne zaczynają się również pojawiać w rzeczach, które do tej pory były wolne od tego. Coraz częściej na przykład w sprzęcie gospodarstwa domowego instalowany jest komputer.

Mamy dla Ciebie interesujący wpis – tam wyszukasz masę interesujących wiadomości i wątków. Nie czekaj tylko loguj się!

Przy jego pomocy można ustawiać różnorodne funkcje, włącznie z programowaniem pracy. Coraz częściej tego typu urządzenia są też podpinane do internetowej sieci, ostatnio taka możliwość zaczęła się nawet pojawiać w chłodziarkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*