Współczesne sposoby komunikowania się

Wynalezienie telefonu w bardzo duży sposób zmieniło świat, wywarło wpływ niemalże na wszystkie dziedziny naszego życia. Oprócz tego sprawiło, że zrodziło się wiele nowych sfer codziennego życia.

Nie można przecenić wpływu, jaki usprawnienie komunikacji na odległość, czyli wynalezienie telefonu wywarło na życie każdego z nas.

Kliknij ten link, a przekonasz się, że opublikowane tam wpisy z www (http://routimo.com/funkcjonalnosci/planowanie-optymalizacja-tras/) zaciekawią te osoby, które zaabsorbowane są rozważaną tu kwestią.

Tak swobodny oraz bardzo szybki dostęp do informacji nie miał miejsca kiedykolwiek wcześniej. Uprzednio ludzie całymi tygodniami czekali na list, na wieści od swoich najbliższych umierając przy tym z niecierpliwości, szczególnie, jeśli na przykład czekali na wiadomości wojenne. Wtedy komunikacja była za każdym razem, o ile da się to stwierdzić, jednostronna: jedna osoba pisała list, potem go wysyłała i po kilku tygodniach jego adresat miał możliwość zapoznania się z jego treścią. Zanim do pierwszego nadawcy docierała jego odpowiedź, minęły następne miesiące. W taki sposób prowadzenie ożywionej konwersacji było praktycznie niemożliwe. Z tego powodu właśnie aparat telefoniczny tak dalece zrewolucjonizował nasze życie: okazało się, iż możemy naprawdę porozmawiać z kimkolwiek na całym globie i to w rzeczywistym czasie. Jeżeli chcieliśmy się czegoś dowiedzieć, starczyło wykręcić numer, by już po paru minutach posiadać upragnione informacje.

ulica Piotrkowska

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż telefon wymyślono prawie dwa wieki wstecz w dalszym ciągu jest to narzędzie, jakie ewoluuje. Wystarczy popatrzeć na wielki rozwój firm telekomunikacyjnych, na to, że współcześnie praktycznie każdy człowiek ma nieustannie przy sobie komórkę, poprzez co zawsze wszyscy mogą się z nami kontaktować.

Oprócz tego telefon spowodował pojawienie się nowoczesnych metod sprzedaży które wykorzystują jego zdobycze, jak przykładowo systemy call center. Do tej pory komunikacja jeszcze nigdy nie mogła być prowadzona z takim rozmachem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*