Jak kupić laptop? Jaki będzie idealny?

Jeden notebook nie jest równy drugiemu. Już na etapie przeglądania propozycji w marketach pojawiają się zasadnicze pytania: jakiego laptopa zakupić?
Jedno z najczęstszych pytań, jakie pada w trakcie wyboru notebooka, dotyczy operacyjnego systemu.

Tissot Bridgeport

Autor: Tissot
Źródło: e-arttime.pl
Notebooki mogą być wyprzedawane z systemem czy też bez systemu. Laptop bez oprogramowania może być nawet o kilkaset złotych tańszy. Wynika to z tego, że producent producent taśm transportowych nie wykupuje wtenczas dla niego licencji na system operacyjny i nie musi przez to podwyższać ceny, za jaką sprzedaje sprzęt. Ażeby nie spotkać się z kłopotliwą niespodzianką, należy pamiętać, iż producenci nie dołączają oprogramowania na oddzielnej płycie CD. Instalują go na tzw. partycji Recovery. Jeśli chodzi o system Windows, to będzie on coraz to nagminniej przydzielany do konkretnego laptopa, co uniemożliwia instalację systemu na innym.
Dyski TRANSCEND PSD520

Autor: TRANSCEND
Źródło: TRANSCEND
Kamera jest to kolejny nieodłączny fragment notebooka. Bez kamery nie możemy w pełni skorzystać np. z komunikatorów. Wytwórcy montują w notebookach kamery przeróżnej jakości. Zwykle spotykane mają rozdzielczość 2 megapixeli. Zapewnia to przyzwoitą jakość obrazu, jednak zawsze możesz poszukać laptop z wyższej próby kamerą. Szczególnie jeżeli potrzebujesz prowadzić wideokonferencje albo pragniesz nagrywać w ten sposób tzw. podcasty.

Coraz nagminniej w sprzedaży pojawiają się komputery przenośne wyposażone nie wyłącznie w standardowe dyski HDD o gigantycznej pojemności, ale także w dyski SSD (czy odmiennie mówiąc dyski które są oparte o pamięć flash). Owe drugie cechują się szybszym dostępem do danych, ogromniejszą trwałością jak też mniejszą wagą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*