W jaki sposób oświetlić nowoczesny salon?

Nowoczesny salon nierzadko spełnia kilka rozmaitych ról (funkcja wypoczynkowa, rejon posiłków), stąd tak istotne jest oświetlenie pokoju dziennego, które spełni dobrze tak funkcje praktyczne jak też funkcje dekoracyjne. Za pomocą zróżnicowanego oświetlenia salonu bowiem można: wydobyć niektóre strefy, podkreślić jego zalety, zamaskować defekty lub zmienić proporcje. Równie ważną funkcją oświetlenia w salonie która często jest lekceważona, jest budowanie klimatu, szczególnie w jego części wypoczynkowej.

Przeminęły już czasy wyłącznie słusznego, powieszonego w centralnej części sufitu żyrandola, jaki dawał rozproszony blask, a salon zdawał się płaski. Oświetlenie nowoczesne daje nam nowe możliwości. Współcześnie za pomocą kinkietów, lamp podłogowych, świetlówek czy listw ledowych ukrytych w suficie można wyznaczyć w pokoju dziennym rejon odpoczynku, strefę jedzenia, podkreślić sztukę na ścianie, wydobyć ciemne zakamarki lub wręcz odmienić proporcje wnętrza.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Najistotniejszymi strefami pokoju dziennego są strefy spożywania posiłków jak też odpoczynku. Wymagają one różnego wariantu oświetlenia. Nad stolikiem pożądana jest lampa wisząca, kierująca miękkie i ciepłe światło w dół. W strefie odpoczynku mamy więcej opcji. Potrzebne jest w tym przypadku także miękkie światło, przy którym można by oglądać telewizję, czytać bądź spędzać czas z rodziną. Możemy używać lamp stołowych, podłogowych i kinkietów na regulowanych ramionach.

Nie zwlekaj dłużej – kliknij tutaj – zobaczysz tam uwagi z witryny (https://www.hitmarkrobotics.pl/) dotyczące tej tematyki, one też na pewno bardzo Cię zainteresują.

Markety z oświetleniem oferują nam dzisiaj co dusza zapragnie: przeróżnego typu żyrandole stylowe, wszelkiego typu lampy, kinkiety, plafony kryształowe nowoczesne. Będąc w takim sklepie miejmy na uwadze, że lampy w salonie nie muszą stanowić kompletu. Jest dużo ciekawiej jeśli są różne, a łączy je zabarwienie lub typ klosza. Zwróćmy dodatkowo uwagę na ważną kwestię – energooszczędność.

Lampy mają przede wszystkim spełniać funkcję oświetleniową, ale też budować nastrój, i przy okazji zdobić całe pomieszczenie. Jeżeli zatem zależy nam aby pokój dzienny pięknie przedstawiał się wieczorową porą, warto dobrze obmyślić kilka autonomicznych źródeł światła, włączanych osobno i dających możność przeróżnych zestawień, aby salon spełniał swoje funkcje a zarazem był nastrojowy i ciekawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*