Kupujemy nowy laptop. Co brać pod uwagę

Dobór komputerów dla twojej organizacji to ważna decyzja. Trafny dobór oprzyrządowania decyduje o jakości i szybkości pracy firmy. No i oczywiście może mieć poważne konsekwencje dla budżetu przedsiębiorstwa. Dowiedz się na co zwracać uwagę nabywając komputer.

Komputer przenośny czy stacjonarny? Jak duży twardy dysk? Ile pamięci oraz który monitor? Z WiFi czy może bez? Dobór laptopa może nastręczyć sporo problemów.kruszywo (sprawdź więcej)Warto się porządnie zastanowić za co warto dopłacić, z kolei za co nie musimy przepłacać. Nadmiar funkcji a także gadżetów mogą spowodować, że nabędziemy kosztowny laptop ponad nasze wymogi. Zbytnia oszczędność to z kolei ryzyko, iż nie będzie spełniać naszych oczekiwań zwłaszcza, że to sprawunek na kilka lat. Z tej przyczyny przede wszystkim komputery w naszej organizacji muszą zostać dopasowane do zadań które realizujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, natomiast inne do prostych zadań biurowych.

Podstawowe pytanie: notebook, czy stacjonarny? W minionych latach sprzedaż przenośnych laptopów przekroczyła zdecydowanie sprzedaż stacjonarnych komputerów. Powodów przemawiających za laptopem jest co najmniej parę, mianowicie laptop, to przenośnie stanowisko pracy. Nie przywiązujemy go do biurka. Pracownik organizacji może dzięki temu wykonywać swoje zadania w domu czy w delegacji. Oprócz tego komputer przenośny zabiera na pewno mniej miejsca. Ma także swoje ograniczenia. Praca przy nim jest w wyższym stopniu męcząca. Częściej ulega usterkom, posiada mniejszą żywotność, a wymiana części na szybsze jest znacznie droższa. Z kolei stacjonarny komputer, np. komputery dla grafików, zapewnia większy komfort pracy a także łatwiej poddaje się aktualizacji.

komputer do gier

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli komputer nie będzie przeznaczony do prac graficznych nie ma powodu wydawać zbytnio dużo pieniędzy na monitor o wielkiej przekątnej oraz dużej rozdzielczości. W wypadku laptopa wystarczy nam w zupełności matryca o przekątnej 15 cali. W przypadku monitora stacjonarnego winniśmy się zadowolić przekątną 19 cali. Procesor jest to serce każdego laptopa. Im mocniejszy procesor tym bardziej wydajny komputer. Jednak nie przesadzajmy, zapewne nie będziemy kreować zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca norma dziś to procesor dwurdzeniowy taktowny zegarem 3,3 Ghz. Kiedy chodzi o pamięć to im więcej tym korzystniej. Wymagania stawiane kompom prędko się zmieniają, więc pamięci nigdy za dużo. Ale oczywiście też nie należy przesadzać. Roztropny standard aktualnie to około 4 – 8 GB RAM typu DDR 3.

Rzecz jasna możemy komputer zadysponować zdalnie wbijając w przeglądarkę frazę: komputery sklep internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*