Nowoczesna nauka jako alternatywa na tańszą produkcję

Współczesna technika ułatwia nam żywot od takich zabawek jak smartfony zacząwszy jakie przykładowo pomagają nam planować prace na dzień kolejny aż po narzędzia realizujące o wiele bardziej zawiłe funkcje.

Lasery lekarskie to narzędzia jakimi w sposób prędki i – co istotne – dokładny można dokonywać koniecznych zabiegów przy czym umiejętnie użyty przyrząd nie pozostawia trwałych blizn co nie było by możliwe w przypadku tradycyjnego skalpela. Również inne dziedziny gospodarki korzystają na współczesnych technologiach, przykładem może tutaj być przemysł motoryzacyjny czy lotniczy, w których w ośrodkach badawczych wykonuje się prototypy napędów lub całych samochodów. Proces planowania prawie w całości przebiega na ekranie komputera. Inżynierowie w wirtualny sposób weryfikują własne koncepcje.

wejdź na stronę

Autor: Carlos Pacheco
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosowanie komputera nie tylko przyśpieszyło zadania lecz także wpłynęło na redukcję kosztów. Można bowiem na monitorze komputera symulować dowolne wypadki oraz ich wpływ na nowy element bądź mechanizm.

Intryguje Cię tematyka omawiana w tym artykule? Przeczytaj ponadto również inne podobne treści – po prostu wejdź tu (https://www.leclerctychy24.pl/artykuly-spozywcze).

Jeżeli coś nie wyjdzie można w nieskomplikowany oraz niedrogi sposób poprawić ewentualne błędy i dopiero gdy wszystko będzie gotowe wyprodukować model na jakim będą dokonane ostateczne testy w realnych warunkach.

Obecnie do wytwórczości testowych modeli wykorzystuje się jeszcze bardziej zaawansowane procedury jak wydruk 3D. Pozwala on na stosunkowo prędkie wyprodukowanie modeli i sprawdzenie dla przykładu wzajemnego dopasowania części co ma duże znaczenie w szczególności w wypadku planów samolotów bądź innych, nie mniej precyzyjnych oraz drogich założeń. Natomiast skanowanie 3D przydać może się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest szczegółowy pomiar przedmiotu a z jakichś przyczyn nie może się to odbyć przez dotykanie przedmiotu.

Powracamy do leczenia – w przypadkach gdy należy pacjentowi wykonać np. model czaszki albo innego organu w celach wykonania precyzyjnej protezy skanowanie 3D sprawdza się rewelacyjnie dlatego że jest metodą bezdotykową. Analizowany przedmiot bądź organ jest odwzorowywany za pomocą siatki współrzędnych stworzonej z pomocą lasera a później druk przestrzenny umożliwia wykonanie niezwykle precyzyjnego wzornika protezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*