Skąd się wziął tak wielka popularność facebooka, jakie pozytywy i zagrożenia niesie korzystanie z tego serwisu.

Ludzie od wieków czuli potrzebę dzielenia się z innymi swymi przeżyciami i wspomnieniami. Dawniej pisano pamiętniki, niektóre dostępne dla szerszej liczby ludzi, inne tylko i wyłącznie na użytek wewnętrzny. Lecz dzisiaj pamiętniki odchodzą w niepamięć, a ich miejsce zajęły internetowe portale społecznościowe, w tym chyba najpopularniejszy i największy Facebook.

facebook

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com
O niezwykłości tego serwisu powstają już doktoraty i rozprawy naukowe, i faktycznie od kilku lat ma on coraz większą popularność.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis pieczątki kieszonkowe, w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Niektórzy wręcz twierdzą, że jeśli ktoś nie posiada konta na Facebooku, to go nie ma w internecie, szczęśliwie wiele osób nadal zachowuje zdrowy rozsądek i pomimo że są aktywnymi użytkownikami sieci to konta nie mają lub używają go bardzo rozsądnie i z rozwaga. Jednak dla wielu ludzi, zwłaszcza z młodego pokolenia, dzień będzie się zaczynał od zalogowania do facebooka i przeglądnięcia ostatnich wiadomości, a w ciągu dnia na bieżąco można się do niego logować, bo duża część obecnych smartfonów również pozwala na to, żeby z niego korzystać.

Rzecz jasna jak to ze wszystkimi technologicznymi nowościami i pomysłami jest, także i facebook użytkowany z rozsądkiem jest bardzo przydatny. () Zaczęło z niego korzystać również spora grupa firm, równolegle z prowadzeniem strony firmowej uruchamiają one konta na facebooku, które będą służyć do komunikacji z klientami i kontrahentami. Największym plusem facebooka jest bardzo sprawny do informacji, praktycznie wszystko jest dostępne, i co najbardziej istotne, nic nie zaginie jeśli nie zostanie świadomie usunięte.

Dzięki facebookowi można w bardzo łatwy sposób nawiązywać i utrzymywać kontakty ze znajomymi, a także dowiadywać się tego, czy coś się u nich nie wydarzyło. Tu jednak trzeba zachować wspomniany wyżej rozsądek, bo niektórzy ludzie relacjonują wszystko, co robią i co się z nimi dzieje. Na zdjęcia profilowe facebook ustawiają zdjęcia, które raczej powinny być schowane w domowym archiwum, a niekoniecznie prezentowane połowie świata, dlatego też przed umieszczeniem czegoś w miejscu, do którego wszyscy mają dostęp warto się dobrze zastanowić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*