Karty płatnicze, bankowość mobilna. Jak je używamy?

Kawałek plastiku do bankomatu

Jak wszyscy wiemy dziś prawie w każdym miejscu możemy dokonać płatności kartą. Dawniej novum były dla nas bankomaty, dziś nie dziwi fakt, że transakcje bez pieniędzy w dłoni są bardzo popularne. Tak, więc karta do konta zdaje się być niezbędna, jeśli wolelibyśmy nie nosić zbyt dużych sum w portfelu. Wystarczy posiadać kartę do konta i damy radę dokonywać płatności w każdym sklepie w którym zainstalowano terminal płatniczy. A w większości sklepów mamy taką możliwość. Oczywiście za kartę do konta musimy płacić, jednak jest to symboliczna kwota, a wygoda jest nieporównywalnie większa, niż gdybyśmy mieli iść i pobierać środki z banku. Czekanie w kolejce do okienka to przeszłość. Nawet, jeżeli chcemy otworzyć konto nie trzeba iść do placówki. Musimy mieć jedynie dostęp do Internetu. Teraz wszystko jest o wiele prostsze aniżeli jeszcze jakieś piętnaście lat temu. Świat idzie naprzód, a banki nie zostają w tyle.

pieniądze i karty kredytowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Bankowość przez telefon

Brak nam dziś czasu na wszystko. Ciągle głowimy się, co zrobić, żeby zaplanować sobie parę wolniejszych momentów. Stąd też opcja bankowości przez Internet jest dla nas czymś wspaniałym. Taka bankowość mobilna to jedno z największych ułatwień naszych czasów. Potrzebna jest nam aplikacja na smartfona i można w każdym momencie nie tylko sprawdzić stan rachunku, ale również przelać środki, czy zatwierdzić przelew stały. To wielkie ułatwienie. Jeśli nie mamy smartfona możemy usiąść przed komputerem i też zalogować się do bankowości internetowej. Dostęp do sieci, login i hasło pozwalają nam na zajęcie się opłaceniem rachunków, faktur itp. Co ważne mobilne korzystanie z konta jest banalne. Nie trzeba martwić się, że coś okaże się za trudne.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z tego interesującego tematu? Zatem świetnie trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to Wtrysk tworzyw sztucznych i przejdź do nowej strony.

Gdy logujemy się pierwszy raz ukazują się informacje pokazujące, jak korzystać z bankowości elektronicznej. Możemy również, jeśli mamy jakieś obawy pójść do placówki bankowej, żeby dowiedzieć się u źródła co i jak. Wiadomo, że placówki bankowe mimo bankowości mobilnej, możliwości uzyskania pożyczek drogą internetową nadal mają pełne ręce roboty i są otwarte w standardowych godzinach przez pięć dni w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*