Chip tuning – metoda na przyrost potęgi silnika auta

Teraźniejsza motoryzacja wyróżnia się wysoką postępowością. Niektórzy jej fani szukają i oczekują czegoś więcej od predyspozycji, które ich auta posiadają. Pragnąc, by ich samochód wyróżniał się spośród reszty swoją oryginalnością. Tym wyjątkiem, który musi wyróżniać pojazd jest siła silnika.

silnik

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednim i znakomitym rozwiązaniem został chip tuning, który podwyższa siłę silnika auta. To spotęgowanie na pewno spowoduje dużo uciechy z jeżdżenia i umożliwi ukazać samochód na nowo. Skutkuje to większym przyśpieszeniem pojazdu potrzebnym przy wyprzedzaniu.

Więcej informacji –

Warto jednak dłużej zagłębić się w pojęcie chip tuning, aby uświadomić sobie czego dogłębnie obejmuje. Pojęciem tym oznacza się modyfikację oprogramowania znajdującego się w centralce sterującej, które monitoruje silnik. Sterownik jest zaprogramowany tak,by trwałość silnika była jak największa. W komputerach tych zmieniana jest zawartość zewnętrznej pamięci programu znajdującej się w układzie scalonym. W usprawnieniu pojazdu brane są pod rozwagę parametry pracy silnika – źródło informacji.

silnik

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Przekształcenia te dopuszczalne są do zastosowania w większości samochodów z silnikami diesla i benzynowymi. Komputer ma wiedzę o tym jak sterować paliwem i zapłonem w dowolnych warunkach. Kolejną zaletą zmiany o nazwie chip tuning wrocław jest to, że nie rośnie użycie paliwa oraz nie ma wpływu na trwałość silnika.

Chip tuning wykorzystuje rezerwy koni mechanicznych, które producent sobie zaplanował. Przez to zgadzamy się na to, że auto ma stanowczo mniejszą tolerancję na pomyłki kierowcy. Bezpieczne przyśpieszenia dla silników wolnossących to około 5% pierwotnej mocy, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Taki zabieg zapewnia wielu użytkownikom samochodów dużo frajdy, a jedną z jego atutów jest również poczucie bezpiecznego i szybszego wyprzedzania, które przydaje się na ulicach. Reasumując chip tuning to prosty zabieg, który jest skuteczny na tyle, że potrafi diametralnie zmienić wzrost mocy auta oraz zagwarantować dużo większa siłę silnika i zmniejszyć wyniki spalania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*