Czemu serwer jest tak niezbędny dla różnych zastosowań – prywatnych i bardziej zaawansowanych. Przekonaj się

Pierwszym krokiem do włączenia własnej witryny online jest wybranie serwera. To tak naprawdę od jego działania jest zależna prędkość działania i jakość funkcjonowania strony strony.

W sporym uproszczeniu serwer, nazywany także hostingiem to miejsce, w jakim znajdują się pliki twojej strony. Instalując właściwe oprogramowanie jesteś w stanie wykorzystać własny komputer jako serwera, lecz na pewno bardziej komfortowym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy która specjalizuje się w takiego rodzaju usługach. To istotnie usługodawca jest odpowiedzialny za bezproblemowy dostęp do strony, bezpieczeństwo danych czy tworzenie kopii zapasowych. Dla początkującego użytkownika najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie tak zwany hosting współdzielony oraz oferta. Jak sama nazwa wskazuje, serwer jest podzielony na większą liczbę użytkowników, dzięki czemu koszty usługi są stosunkowo niskie (od kilkudziesięciu złotych rocznie).

[

kliknij i czytaj

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

A jakie są najważniejsze parametry? Tak naprawdę, przestrzeń dyskowa – najprostsza strona internetowa, nawet która wykorzystuje skrypt cms przeważnie nie przekracza 150mb wielkości plików. Jak masz w planach umieszczanie w swojej witrynie multimedialne pliki, optymalna będzie przestrzeń dyskowa o wielkości 1GB. Następna rzecz – transfer danych. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na limit transferu danych, jaki określa wszelki ruch odbywający się w obrębie serwera. Limit ustalany jest w miesięcznym rozliczeniu, ale dużo firm oferuje nielimitowany transfer.

Ważna jest także technologie skryptowa. Jak w przyszłości planujesz mieć możliwość posiadania dużej ilości stron na jednym z serwerów, powinieneś zawczasu wybrać ofertę, gdzie nie zostały nałożone limity co do ilości wykorzystywanych domen oraz subdomen.

Musimy też sprawdzić czy tematyka naszej strony www (zobacz pozycjonowanie stron) jest zgodna z regulaminem usługodawcy. Bardziej zaawansowane czynności to wirtualizacja serwerów. Umożliwia na uruchomienie wielu niezależnych, odizolowanych od siebie serwerów na pojedynczym fizycznym komputerze. Tego typu systemy stosowane są w bardziej zaawansowanych projektach, jak product engineering. Jeśli to nasze pierwsze kroki z tym zagadnieniem to nie powinniśmy się martwić o nieznajomość pojęć. Jednakowoż dla wielu osób, jakie już działają w tej branży są to obowiązkowe terminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*