Jaki oddziaływanie ma Internet na nasze życie

Dziś coraz to większa część handlu dokonuje się w sieci. To ogromnie wygodny sposób na kupowanie. Do tego stopnia iż popularna sieć supermarketów uruchomiła sprzedaż internetową swych artykułów spożywczych z dowozem pod drzwi klientów. Kolejnym sposobem na kupiectwo w internecie to portale aukcyjne. Generalnie ten typ sprzedaży nazywa się e-comerce. Popularność tego kanału dystrybucji wymogła przemiany w przepisach prawa regulujące ten specyficzny rodzaj biznesu. Komfort to nie jedyna cecha tego typu sprawunków.

zakupy online

Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com

Inną jest brak możliwości dotknięcia nabywanego obiektu. Niby drobnostka, jednakże ma niemałe znaczenie. W tradycyjnym markecie można przymierzyć oraz dokładnie obejrzeć nabywany przedmiot. Zakupując w internecie poniekąd kupujemy „kota w worku”, a szczegółowiej kupujemy opis obiektu W jakim stopniu odpowiada on rzeczywistości przekonujemy się gdy nadchodzi paczka. Mając to na względzie w przepisach handlowych pojawił się zapis umożliwiający zwrot towaru bez podania przyczyny – odwiedź stronę. W naszym prawie na zmianę decyzji mamy 14 dni od daty otrzymania paczki, to ważne określenie, termin ten bowiem daje nam w rzeczywistości parę dni więcej na namyślanie się po zrealizowaniu zakupu (czas potrzebny na przekazanie przesyłki). Jest to też jeden ze sposobów na ograniczenie oszustw. Nie opłaci się kombinować kiedy z góry wiadomo że klient może zwrócić towar. Nierzetelny sprzedawca naraża się zatem na ponadplanowe koszty, a jest to tylko jedno z zabezpieczeń. Z reguły naraża się na negatywne opinie, a te w internecie niezwykle szybko się rozpowszechniają i bardzo trudno jest taką kiepską opinię naprawić.

internet

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna internet to nie tylko dobre rzeczy. Jak każde wymysły i ów może być wykorzystany do rzeczy niedobrych, stąd korzystać z internetu powinno się z rozwagą. Nawet wydawałoby się niewinny wpis na portalu społecznościowym może być zalążkiem zawiłego oszustwa. Doskonałym przykładem może być wpis pod tytułem zabawa w słoneczko zakończona ciążą – więcej pomocnych wskazówek. Ciekawski internauta wchodzi na stronę jaka ma na celu wymusić aktywację kosztownej usługi sms-owej.

Bez zwłoki zerknij tutaj (https://cik-wisniewski.pl/) – to naprawdę gratka dla każdego sympatyka tematu, który w tym artykule prezentujemy. Ta wiadomość z pewnością da ci do myślenia.

Szczęściem to jedynie margines. Jednakże wpływ sieci internetowej na dzisiejszy świat jest ogromny. Dla przykładu internet wpłynął na zaistnienie nowych sposobów na reklamę takich jak programy afiliacyjne – następna strona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*