Kilka refleksji na temat komputerów i informatyzacji, która zagarnia coraz więcej dyscyplin człowieczej egzystencji

Komputery bywają obecnie w tak powszechnym użyciu, że w każdym mieszkaniu jest chociaż jedno takie urządzenie, a czasami nawet każdy z domowników ma swoją własną maszynę. Rozwój technologiczny przyczynił się do tego, że współczesny komputer przybiera coraz bardziej miniaturowe kształty: jeżeli przed dekadami przypominał wypasioną szafę na ubrania, to obecnie bez problemu zmieści się nawet w dziewczęcej kieszeni. Pecety, które jeszcze jakieś 10 lat temu były ustawiane na biurkach większości żaków, teraz są zamieniane na przenośne smartfony i oczywiście posiadają o wiele więcej możliwości niż ich mechatroniczni poprzednicy.

sprzęt komputerowy

Autor: Luk Tittmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niewielkie cyfrowe urządzenia, również zwane komputerami, znajdują się w takich miejscach, o jakich w większości wypadków nawet nie pomyślimy. Tak zwane komputery pokładowe są montowane w nowoczesnych fiatach lub na pokładach dream linerów. Wyświetlają one osobom prowadzącym pojazdy samobieżne i powietrzne bieżące informacje na temat np. zużycia gazu bądź będą alarmować, gdy spali się któraś z żarówek.

Komputery są powszechnie używane przez urzędy i inne instytucje publiczne. Wzrost znaczenia internetu również w tej dziedzinie ludzkiego życia, przyniósł spore przeobrażenia. Obecnie w każdym pokoju stoją niebotycznych rozmiarów monitory plazmowe, pod biurkami są umieszczane skrzynki w kształcie olbrzymiego pudełka zapałek, a sprawne palce referentki z wielką operatywnością obsługują bezprzewodowe klawiatury (tutaj znajdziesz akcesoria do komputera: tu dowiesz się więcej). W całkiem inny sposób prezentuje się się pokój przedstawicieli młodego pokolenia.

Czy w kontekście omawianej kwestii masz więcej pytań? (http://www.manta.com.pl/kategoria/sport-i-rozrywka/) Jeżeli tak, kliknij ten link – to nie powinno za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Swoje prace domowe młode pani już coraz rzadziej odrabiają korzystając z podręczników. Dostęp do sieci, zagwarantowany dzięki nowoczesnym laptopom, nie jest idealnym źródłem wiedzy encyklopedycznej, ale stał się odpowiednikiem pójścia na łatwiznę.

A jaka będzie przyszłość komputerów? Analizując trendy w produkowaniu tych urządzeń elektronicznych, błyskawicznie spostrzeżemy, że stają się one coraz bardziej kieszonkowe i bez trudności mogą zostać wniesione na pokład jamo jeta czy do wagonu kolejowego. I nic nie wskazuje na to, że ta sytuacja miałaby się wkrótce odmienić. Niektóre osoby z kolei twierdzą, że inżynierowie informatycy zaczną korzystać z technologii używanej w biologii molekularnej. Czyżby notebook miał działać dzięki znajdującym się w nim bakteriom beztlenowym? O tym przekonamy się może jeszcze w tym wieku. Póki co możemy korzystać z rozwiązań na miarę obecnej technologii (całkiem rozwiniętej), jak tu – drukarki termosublimacyjne i żelowe na ceneo.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*