Ile należy się uczyć, żeby zacząć pracę jako programista?

W dziedzinie IT najtrudniej mają osoby, które właśnie rozpoczynają. Tego typu osoba powinna zdecydować się na język programowania.
Mógłby to być HTML, JavaScript, CSS czy Java Developer. Wiedza jest najczęściej w zasięgu ręki. Do dyspozycji mamy bezpłatne kursy, e-booki czy książki albo filmiki na YouTube.

programista

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.
Najtrudniej moją osoby zaczynające. Kod wygląda dla nich jak ciąg nietypowych znaczków, a dziedzina IT jest w całości nieznajoma. Programowanie oraz cała dziedzina IT bardzo dynamicznie się rozwija, zatem materiały, które mają już kilka lat są już przestarzałe. Jeżeli programowania dana osoba uczyć się chce dla siebie, to może uczyć się czego będzie chcieć, lecz jeśli chce pracować jako programista, to powinna taka osoba uczyć się rzeczy, których potrzebują pracodawcy. W wypadku nauki programowania lepiej na pewno radzą sobie osoby, które się już orientują w temacie. W takiej sytuacji łatwiej wybrać jest dany język programowania, biblioteki i programy. Samodzielne uczenie się programowania znakomicie rozwija, lecz kiedy chciałbyś funkcjonować jako programista, to na rozmowie kwalifikacyjnej może się okazać, że w software house’ach jest potrzebna znajomość różnych technologii.
Niezwykle wielu początkujących programistów koduje do szuflady. Uczą się oni bardzo wiele, wszystkiego po trochu oraz nie wiedzą wciąż czy umieją dosyć dużo, żeby zacząć pracę w zawodzie programisty. Podobnie jest w wypadku osób, które uczą się zbyt mało, lecz myślą one, że już potrafią wystarczająco dużo. Przerabiając kurs szybki kurs na koparkę opole na CodeCacademy dostaje się niezwykle dużo komunikatów o już zdobytej wiedzy. Odnieść można by wrażenie, że potrafi się już dużo i ruszać można na podbój spółek IT. Programowania najlepiej jest nauczyć się programując. Opis zagadnienia może się przydać jako wstęp, wprowadzenie w temat, lecz jak najwięcej należy robić praktycznych zadań, a z czasem także swoje projekty.

Nie można wierzyć w to, że kodowania można by się wyuczyć jedynie oglądając jak jakaś inna osoba programuje. Na rozmowach kwalifikacyjnych programiści sprawdzani są w każdym przypadku pod kątem wiedzy praktycznej poprzez projekty. Przez dużo lat rozwoju oprogramowania powstało niezwykle wiele gotowych rozwiązań popularnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*