Zaawansowane bazy danych, które możemy wykorzystać na mnóstwo sposobów. Big Data- zagrożenie dla prywatności czy idealny sposób na dotarcie do potrzeb klientów?

Całkiem niedawno dużą popularność na świecie oraz w kraju zdobyło Big Data. Wielu z nas nie wie czym jest bądź kojarzy negatywnie, jako sposób pozyskiwania danych klientów. Niewielu jednak wie, jak ogromne korzyści można mieć z gromadzenia tak dużej liczby zróżnicowanych danych.

Dane liczbowe

Autor: Marcos Gasparutti
Źródło: flickr.com
Big data to szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest gromadzenie jak również porządkowanie bardzo dużych ilości danych. Dane te można wykorzystać na przykład do analiz bądź badania rynku. Pewien czas temu Big Data w Polsce wzbudziła duże zamieszanie, po którym wiele osób zaczęło obawiać się takich nowych rozwiązań. Big Data gromadzi dane, głównie dane o różnych użytkownikach oraz klientach firm, jednak uzyskuje je legalnie – doczytaj na tej stronie internetowej. Obawy biorą się przede wszystkim z tego, że myślimy, że dane są wykradane a także mają działać na niekorzyść użytkowników. Wykorzystując Big Data można jednak jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów i prezentować im rozwiązania, których potrzebują najbardziej. Gromadzenie tudzież analizowanie takich danych nie jest proste, ponieważ jest ich naprawdę mnóstwo, dlatego też wykorzystywane są w tym celu odmienne narzędzia analityczne.

Takie rozwiązania mogą mieć duże zastosowanie w biznesie, ale też w bankowości. Big Data w bankowości to głównie wszystkim przewidywanie potrzeb klienta oraz dopasowywanie do niego najlepszej oferty. Niektórzy mogą myśleć, iż wykorzystanie danych klienta w celu zdefiniowania jego potrzeb w rzeczywistości może służyć tylko wykorzystaniu jego pieniędzy. Bank ma w tym swoje korzyści, kiedy klient zdecyduje się na proponowaną ofertę, ale także klient będzie z niej zadowolony, gdy spełni ona wszystkie jego potrzeby. Mówiąc o Big Data musimy pamiętać, iż przynosi korzyści jednocześnie dla klientów jak też dla przedsiębiorców, wykorzystując nasze dane, które powszechnie udostępniamy – por.: datarino.com.

Odczuwasz, że ten tekst jest interesujący, ale musisz mieć więcej wiadomości. Nie czekaj – najedź na ten link i kliknij po źródło (https://azcolor.com.pl/etykiety-samoprzylepne).

W dzisiejszych czasach, kiedy sieć internetowa jest codziennością, nieuniknione jest, aby w takie sposób analizować oraz wykorzystywać zgromadzone dane użytkowników a także klientów.

Przede wszystkim nie należy się bać Big Data, ponieważ jest to narzędzie mające służyć dokładniejszemu dopasowaniu oferty firm do potrzeb klientów. Dzięki gromadzeniu tudzież analizowaniu tak dużej liczby danych można tworzyć lepsze produkty tudzież oferować lepsze usługi, które mogą spełnić potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*