Jakie możliwości mają współczesne narzędzia pomiarowe, jak dużo parametrów można mierzyć przy ich pomocy

Być może sporo osób będzie jeszcze pamiętało czasy, kiedy różne pomiary wykonywane były za pomocą analogowych mierników ze wskazówkami. Obecnie w dalszym ciągu są one wykorzystywane w wielu układach, lecz coraz chętniej stosuje się ich znacznie bardziej nowoczesne odpowiedniki. Ogromnym plusem takich nowoczesnych przyrządów pomiarowych będzie to, że mają znacznie większe możliwości działania.

miernik

Autor: elyob
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie wykorzystuje się w nich różnego rodzaju mikroprocesory, które dają ogromne możliwości obliczeniowe, tak więc projektanci tego typu mierników chętnie z nich korzystają – po przejściu na stronę. Dodatkowo coraz częściej zamiast typowych wskazówek stosuje się ciekłokrystaliczne wyświetlacze, z możliwością podświetlenia. Będzie to dawać dużo większy komfort stosowania, bo tego typu sprzęty stosowane mogą też być, jeśli jest ciemniej, bez konieczności dodatkowego oświetlania. Jeżeli do tego wszystkiego dołoży się opcję zapamiętywania pomiarów i możliwość złączenia z komputerem, to takie zaawansowane przyrządy pomiarowe rzeczywiście będą bardzo przydatne.

Przykładowo wspomnianą wcześniej wielofunkcyjnością pochwalić się może wodoszczelny miernik ph, jaki równocześnie mierzy przewodność, temperaturę i zasolenie – www.

Kliknij ten link i zobacz w treści (https://adwokat-konysz.pl/) znajdujący się w tamtym miejscu tekst. Są tam inne tego rodzaju informacje. One również podnoszą taką tematykę.

Całość ukryta została w wytrzymałej i odpornej na różne czynniki obudowie, dzięki czemu miernik można stosować w rozmaitych warunkach bez obawy, że coś mu się stanie. Urządzenie ma także naprawdę spore możliwości jeśli będzie chodzić o zakres badań, w ramach każdego rodzaju pomiarów korzystać można z trybów ręcznych i automatycznych a także pamięci przechowującej wyniki.

miernik

Autor: Dakil Auctioneers
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie zaawansowanym urządzeniem jest także przepływomierz elektromagnetyczny. Przeważnie składa się on z czujnika pomiarowego i mikroprocesorowego przetwornika, który odpowiada za obliczenie mierzonego przepływu cieczy. Tak samo jak przy miernikach PH również te urządzenia posiadają różne funkcje i można je wykorzystywać na różne sposoby. Dzięki temu, że mają dodatkowe analogowe wejście, to można przy ich pomocy mierzyć drugi parametr, przykładowo ciśnienie, temperaturę czy przewodność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*