Miejsce, gdzie odnajdziesz rozwiązania na każde pytanie

Od dawna w kobiecych pismach największą popularność miały działy z poradami specjalistów i innych kobiet. Porady te dotyczyły najczęściej kulinariów, prac domowych, organizacji przestrzeni w mieszkaniu czy poważniejszych tematów, jak domowe wydatki czy kwestie związane z prawem. W ostatnim czasie poczytność tych porad wykorzystują strony internetowe, specjalizujące się w poradach na każdy temat. Porady te są zamieszczane w serwisie internetowym w postaci tekstowej, często okraszonej fotografiami, lub też w postaci filmu zarejestrowanego aparatem fotograficznym czy kamerą w komórce. Najbardziej przydatne porady są typowane przez czytelniczki, a autorki porad częstokroć otrzymują za to drobne nagrody.

Jakich porad szukają ludzie?

pytanie, problem, znak zapytania

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie szukający porad najczęściej wpisują w pole wyszukiwarki internetowej frazy rozpoczunające się od słowa „jak”, przykładowo „jak suszyć grzyby”, zatem dużo portali tytułuje swoje artykuły w ten właśnie sposób. Porady grupuje się według kategorii, które są różne na wszystkich tego typu serwisach. Zaznaczając jedną z kategorii, można czytać najnowsze wpisy chronologicznie, w oparciu o datę ich dodania. Niektóre serwisy dla urozmaicenia zamieszczają porady autorstwa profesjonalistów – prawników, szefów kuchni, psychologów itp. Porady dotyczą zazwyczaj spraw prostych, rzadko można tam znaleźć przepis na ciasto, znacznie częściej znajdują się tam rady jak uniknąć powstania zakalca, czy jak prawidłowo przesiać mąkę na owe ciasto.

Najpopularniejsze w sieci

ryba, smażenie ryby

Autor: LearningLark
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najchętniej odwiedzanych portali tego typu jest portal spryciarze.pl, jest tam największa liczba wskazówek w gronie wszystkich stron z poradami. Dominującą formą porad w tym serwisie jest forma filmowa. Portal ten co jakiś czas urządza konkursy na najbardziej popularne wpisy, nagradzając najczęściej piszących gości nagrodami pieniężnymi. Strona jest ponadto wspierana przez sponsorów, którzy rozdają swoje towary użytkownikom, by ci używali ich w swoich filmach z poradami. Człowiek zajmujący się poradami kulinarnymi dostanie przykładowo patelnię, żeby zaprezentować smażenie ryby.

Czy ten post był interesujący, ale masz ochotę na następne? Pragniesz poznać link referencyjny? Więc zapraszamy – trzeba tylko najechać myszką.

W ten sposób producent zapewnia sobie bardzo tanią reklamę o dużym zasięgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*