Nie jesteśmy tak anonimowi jakby nam się to zdawało

Niby wydajemy sobie sprawę z tego, że nasze działania w sieci nie są anonimowe, że do każdego tak na pewno można dostać się, a mimo wszystko czasem słyszymy o nieprzemyślanych rzeczach, które powodują, iż ktoś ponosi na pewno dotkliwą karę. Dlatego trzeba powiedzieć, że w świecie informatyki istnieje kilka sieci, od których zależy, kto ma dojście do naszych danych oraz że tak rzeczywiście nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się wydaje.

Sieci ip pozwalają na dużo

internet

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Aby powiązać się z siecią, powinniśmy się powiązać z konkretnym serwerem, przez to właśnie każdy komputer posiada dołączony swój numer IP, jeden się odmienia, inny jest niezmienny, a co się z tym wiąże, posiadając konkretny numer możemy dotrzeć do konkretnego komputera, a więc też i do jego użytkownika.

Sieci ip zagarniają komputery na naprawdę wielkim terenie, nie ma dla nich właściwie żadnych barier, a co więcej za ich pomocą mamy szansę połączyć ze sobą dwa, lub i dużo więcej sprzętów, dzięki czemu wszystkie stanowią niejako jedność. Znajomość numerów IP bardzo często używana jest również w różnych konkursach, w których można raz dziennie oddawać głosy, ponieważ wówczas właściwy system weryfikuje, czy już głosowaliśmy z danego komputera.

Sieci LAN mają mniejszy zasięg

internet

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Innym typem sieci, są sieci LAN, a więc takie, które wiążą komputery tylko na mocno określonym obszarze i to jeszcze w dość niedalekiej odległości. Mają szansę za jej pomocą być połączone komputery w jednym domu, w szkole, lub w biurze.

Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę system sfa, która dotyczy omawianej kwestii, więc zapewne też Cię zaintryguje!

Dzięki tej sieci znacznie łatwiejsze jest przesyłanie informacji między tymi urządzeniami, co jest niezwykle istotne w przypadku firmy.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z możliwości

Bez wątpienia Internet oferuje nam nieprawdopodobne sposoby, nie mniej musimy wiedzieć, iż nie oferuje on gwarancji, iż kiedy zrobimy coś niewłaściwego, to nikt do nas nie dotrze. Należy być mimo wszystko ostrożnym, bo znajomość właściwych sieci sprawia, że wcale nie jesteśmy tu tak anonimowi jak to kiedyś próbowano nam wmówić, a co się z tym wiąże, w każdej chwili może się okazać, że będziemy odpowiadać za własne czyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*