Aparat mamy i co dalej?

W końcu spełniliśmy nasze marzenia i staliśmy się posiadaczem wymarzonego aparatu. Zazwyczaj nie zdajemy sobie jednak sprawy, że popularne „kity”, jakie standardowo producenci dołączają do sprzedawanych aparatów, są średniej jakości i zadowolą nas wyłącznie w początkowym etapie naszej przygody z fotografią. Dlatego należy od początku dokupić dodatkowe akcesoria do naszego aparatu, gdyż kompletując świadomie zestaw ”szkieł”, sprawimy, że nasz sprzęt będzie wykonywał satysfakcjonujące nas fotografie.

Dlatego powinniśmy odwiedzić dobry sklep fotograficzny, gdzie fachowy sprzedawca poradzi nam, jaki zestaw obiektywów powinniśmy nabyć, aby uzyskać wymarzony efekt. Wybierając producenta obiektywów, powinniśmy postawić na firmę mająca renomę na rynku i szeroką siecią punktów serwisowych.

Świetna jakość za dobrą cenęObiektywy japońskiej firmy Sigma mają od dawna ustaloną pozycję lidera wśród wytwórców „szkieł” zarówno do lustrzanek cyfrowych, jak i bardzo promowanych aparatów bezlusterkowych. Zazwyczaj jej obiektywy są też tańsze od markowych „szkieł” producentów aparatów. Uwzględniając to, jaki aparat posiadamy, mamy możliwość wyboru mocowania do modeli firm Nikon, Canon, Pentax, Panasonic, Sony czy Olympus. Sigma ma w swojej ofercie również własne lustrzanki z serii Merrill. Oferta tego producenta jest ogromnie różnorodna, możemy nabyć szkła standardowe, zoomy szerokokątne, obiektywy typu tele, rybie oko i makro. Osobną linię produktów stanowią obiektywy do aparatów z wymienną optyką, tzw. bezlusterkowców.

Autor: Warszawska Szkoła Fotografii

Od czego zacząć?Kupując obiektyw, powinniśmy zadać sobie pytanie, jakiego rodzaju zdjęcia będziemy pstrykać najczęściej. Jeśli lubimy fotografować pejzaże i fotki z wakacji, nie należy kupować „szkieł” np. do makrofotografii. W doborze obiektywu poza – rzecz jasna – ceną ważna jest jasność obiektywu, stabilizacja, silnik wmontowany w naszym „szkle”, ogniskowa, rodzaj mocowania i typ matrycy naszego aparatu. Na początek warto kupić obiektyw niezbyt ciężki, z wbudowanym silnikiem i stabilizacją obrazu, gdyż sprawdza się on w przypadku początkujących fotografów. Od razu należy nabyć też filtr UV, a z czasem pomyśleć o mocnym statywie, najlepiej z włókien węglowych.

Te interesujące posty mają swoją kontynuację. Chcesz się z nią zapoznać? Zatem idź do serwisu (www.kreationstudio.pl/) i tam rozkoszuj się frapującymi tematami.

Jeśli mamy niewielki budżet, sprzedawca podpowie nam, jaki sprzęt zakupić na początku, a co możemy dokupić później, w miarę udoskonalania naszych fotograficznych umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*