Kupujemy słuchawki przeróżnych producentów – które opłaca się kupić?

Porównując tańsze egzemplarze słuchawek z takimi, jakie mogą kosztować ponad pięćset złotych wielu ludzi zapewne zapyta, czym będą się one różnić między sobą. Czy naprawdę różnica w wykonaniu i dźwięku jest takiej wielkości, jak różnice w kosztach zakupu?

Autor: RossinaBossioB
Można dla przykładu wziąć Słuchawki Ministry of Sound MOS 004 (EX106-W). Będą one kosztować niewiele poniżej 100 zł i jak na swoją klasę przedstawiają całkiem przyzwoite parametry. Są solidnie zrobione, mają odpowiednie pasmo przenoszenia i dobrą moc.

Na uszach leżą wygodnie i nawet długotrwałe używanie nie spowoduje żadnych odgnieceń i ucisków. Ale jak przyglądnie się szczegółom i sprawdzi to z droższym modelem, takim jak przykładowo Słuchawki Philips SHL5905BK (SHL5905BK/10), to zauważyć można kilka ważnych różnic. W droższych modelach głośniki są wykonane z neodymu, który posiada znacznie lepsze parametry niż tradycyjne magnesy.

Popatrz – stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie nowe hiperłącze do serwisu (https://4mobilepower.com/sfa-dla-msp-przewodnik-po-korzysciach-wyzwaniach-i-strategiach/). Tam odkryjesz dużo szczegółowych informacji na powyższy temat.

Inny jest także materiał zastosowany na membranę, a korpus, pałąk i nauszniki również wyglądają znacznie lepiej niż w słuchawkach najtańszych. Wydaje się że są to drobne i mniej ważne sprawy, lecz w wszystkie razem powodują, że droższe słuchawki brzmią dużo ładniej, i to tłumaczyć będzie ich wyższą cenę.

A jak będzie wyglądać sytuacja w modelach prezentujących najwyższą półkę, czy tu także różnica będzie zauważalna? Ludzie, którzy mieli szansę założyć tego typu słuchawki na uszy na pewno potwierdzą, że tak. Potwierdzą to także podawane parametry i zastosowane do wyprodukowania komponenty. Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre Solo Black (korzystne ceny) posiadają specjalnie zaprojektowaną obudowę która zwiększa dynamikę dźwięku w określonym paśmie słyszalności, zdecydowano się wykorzystać także części z tytanu, które dają muzykę wolną od wszelkich zniekształceń. W czasie projektowania tych słuchawek przeprowadzano liczne testy, przez co finalny produkt jest dopracowany we wszystkich szczegółach i zachwyca jakością muzyki, którą odtwarza. Także inny model tego producenta, Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre STUDIO Białe (taniej) jest wart wszelkich pieniędzy, w nim również wykorzystano podzespoły najwyższej jakości i wiele zdobyczy technologicznych, co rzecz jasna przełożyło się na wykonanie i końcowe parametry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*