Jakie spełnia zadania awaryjne oświetlenie w rozmaitych obiektach i budynkach, w jaki sposób należy je projektować

O tym, jak istotną rolę spełnia światło w codziennym życiu najczęściej się przekonujemy, jak go zabraknie. O ile jednak wyłączenie prądu jak się siedzi w mieszkaniu może ewentualnie wymusić konieczność rozpalenia jakiejś świeczki, to mogą się zdarzyć sytuacje, gdy jego brak stanowi duże zagrożenie.

Tak może być przykładowo, kiedy z powodu pożaru czy innego zdarzenia trzeba nagle wyprowadzić ludzi z jakiegoś budynku, a zostało odcięte zasilanie. Po ciemku mogłoby dość do różnych zaginięć czy wypadków, a to zakończyć by się mogło nawet jakąś tragedią. Z tego też powodu trzeba zadbać o dobre oznakowanie dróg ewakuacji i stref niebezpiecznych na wypadek braku prądu. Najczęściej wykorzystuje się do tego awaryjne zasilanie, znane też po niemiecku jako notlicht – fluchtwegbeleuchtung.
Komputery z serii VAIO E 11

Autor: Sony
Źródło: Sony

przestrzeń kosmiczna

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszą rolą zasilania awaryjnego jest doświetlenie miejsc w przypadku odcięcia energii elektrycznej w budynku i umożliwienie tym samym możliwość orientacji we wnętrzu. Przepisy dość precyzyjnie określają parametry, jakie powinno tego typu fluchtwegbeleuchtung spełniać, i w czasie projektowania instalacji należy je respektować. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie tego typu projektu w porozumieniu z osobami odpowiedzialnymi za ochronę przeciwpożarową, bowiem takie zasilanie stanowi ważny element bezpieczeństwa również w tym obszarze.

Czy szukasz na danej stronie (www.biurowezakupy24.pl/urzadzenia-biurowe/drukarki-etykiet) czegoś bardzo ciekawego? Namawiamy więc do kolejnego wpisu. Należy tylko kliknąć w ten link.

Aktualnie w ofercie znajduje się całkiem sporo opraw i modułów służących do takich celów – notlicht.

Posiadają one odpowiednią budowę i spełniają rygorystyczne normy związane z bezpieczeństwem, z tego też powodu można ich używać w każdym obiekcie i pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*