Rynek komórkowej telefonii oraz dylematy, jakie przed użytkownikami stawia internet.

Choć operatorzy telefonii komórkowej tworzą coraz lepsze oferty oraz robią coraz więcej reklam do których zapraszają coraz to więcej gwiazd, sieć Internetowa daje osobom, które chcą się komunikować za darmo lub klasycznie przez telefon wiele opcji.

Nature

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
 
Samsung Chromebook

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Starczy, że będziemy mieć łączność z internetem, a porozmawiamy z każdym, kto także ma łączność z internetem, choć czasem także trzeba będzie połączyć się z centrala voip. Niezbędny będzie komputer lub smartphone, wygodne miejsce i trochę czasu wolnego, aby cieszyć się rozmową. A co jeśli chcemy posiadać komórkowy telefon za pomocą którego będziemy mieli możliwość komunikować się ze wszystkimi platformami?
 
Otóż istnieje takie rozwiązanie. Jest to technologia pod zagadkową nazwą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol – Głos przez Protokół Internetowy). Technologia ta daje możliwość przekazywania głosu przez internet. Operatorzy VoIP, którzy posiadają centrala voip mają możliwość zaoferować niskie ceny głosowego połączenia przez to, że nie muszą utrzymywać kosztownej infrastruktury sieci komórkowej.
telewizor plazmowy

Autor: Eurritimia
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty takiej rozmowy także są atrakcyjne i konkurencyjne, a operatorzy VoIP oferują często rozmowy międzykrajowe bez opłat w obrębie tej samej sieci.

Jeśli intryguje Cię ten tekst, to bez wahania kliknij tu oraz przeczytaj dodatkowo inny tak samo zajmujący news naprawa wrzecion.

Do połączenia VoIP potrzebny nam będzie dostęp do szerokopasmowego Internetu, aby skutecznie połączyć się z centrala voip oraz komputer lub telefon IP.

Jeśli nie posiadamy telefonu IP i nie zamierzamy w niego inwestować to możemy bez ponoszenia większych kosztów kupić bRAMkę VoIP, którą musimy podłączyć do routera, a do niej nasz telefon – centrala voip często oferuję taką bramkę swoim klientom za małe pieniądze. Bramkę możemy skonfigurować za pomocą domowego komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*