Kłopot z utrzymaniem porządku w mieszkaniu

Utrzymanie mieszkania w czystości to niezwykle trudne zadanie. Wiedzą o tym przede wszystkim rodzice małych dzieci, ale także osoby mieszkające same muszą walczyć z kurzem i zanieczyszczeniami, jakie pojawiają się mimo cyklicznego dbania o czystość. W jaki sposób poradzić sobie z takim problemem? Jakie środki czystości oraz urządzenia mogą okazać się najbardziej przydatne?

odkurzacz centralny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
W głównej mierze warto wyrobić w sobie zwyczaj cyklicznego sprzątania. Bardzo uprości nam to prace i wbrew pozorom zaoszczędzi dużo czasu. Sprzątanie każdego tygodnia pochłonie nam o wiele mniej czasu aniżeli gruntowne sprzątanie robione raz w miesiącu. Ażeby starania wkładane w porządki nie były nader wysokie, powinniśmy zafundować sobie dobry sprzęt.

Niezbędny będzie po pierwsze profesjonalny odkurzacz, z kilkoma końcówkami i niemałą mocą. Idealne rozwiązanie stanowią centralne odkurzacze, jednakże nie każdy może sobie na to pozwolić. Więcej w artykule: „Rodzaje silnika w odkurzaczach centralnych”. Potrzebna będzie także miotła, szufelka ze zmiotką oraz mop, którym na mokro odkurzacz przemysłowy bezworkowy wyczyścimy kafelki i panele. Posiadając taki zestaw na pewno poradzimy sobie z większością zanieczyszczeń w naszych domach i mieszkaniach.

odkurzanie

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście sam sprzęt oraz akcesoria to nie wszystko, potrzebne nam będą także środki czystości. Przede wszystkim płyn do zmywania podłóg, mleczko do czyszczenia, a także płyn do czyszczenia szyb. Taki podstawowy zestaw powinien nam na początek wystarczyć, lecz może być tak, iż z pewnymi plamami albo zanieczyszczeniami sobie nie poradzimy.

Warto w takiej sytuacji skorzystać z doświadczeń naszych mam albo babć i wykorzystać domowe przepisy na plamy. Receptur na specyfiki eliminujące plamy z powideł na dywanie czy kawy na kanapie, poszukiwać możemy też online. Istnieje mnóstwo witryn internetowych o okołodomowej tematyce, na których znajdziemy wiele cennych podpowiedzi jak i porad, przez co dbanie o czystość w domu czy mieszkaniu będzie nieporównywalnie prostsze. Dużo nauczyć się można również z programów telewizyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*