Co to w szerokim rozumieniu jest bezpieczeństwo człowieka czy kraju?

Sprawa bezpieczeństwa jest bardzo podstawowym stanem świadomości oraz zarazem pewnością jej zachowywania. Daje ono niezwykle potrzebne do życia poczucie stabilizacji oraz zezwala na rozwój ludzi.
Taka potrzeba zgodności oraz ładu jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka oraz charakteryzuje się całkowitym brakiem obawy przed stratą takich wartości jak dobre samopoczucie, życie, emocje, praca czy dobra materialne oraz nienamacalne.

komputer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
Amerykański psycholog o imieniu Abraham Maslow, jeden z najbardziej istotnych popularyzatorów nurtu psychologii transpersonalnej oraz humanistycznej, sprawił, że potrzeba bezpieczeństwa jest podstawą schematu psychiki.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (https://anistal.pl/obrobka-cnc-poznan/) prezentującym zbliżone informacje. Są równie emocjonujące, ponieważ odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Zgodnie z jego wzorem, to z niej powstaje potrzeba przynależności, która z kolei przybiera rolę chęci znalezienia miłości, ta natomiast potrzebę uznania, aby roztopić się w życiowej potrzebie samorealizacji.

Konieczność bezpieczeństwa może przejawiać się w swojej formie międzyludzkiej i społecznej i stanowiąc fundament istnienia oraz organizowania w bieżącym życiu kraju oraz społeczeństwa. Można porównywać to do murów, którymi się torujemy od potencjalnych niebezpieczeństw, które wywodzą się ze świata zewnętrznego, z otaczającej nas rzeczywistości. Ścian, które tworzą poczucie naturalności, normalności czy też równowagi, które zbudowaliśmy sobie wokół naszej pozycji zawodowej oraz w pozycji rodzinnej czy tej społecznej. Inny naukowiec określił te formy bezpieczeństwa określeniem fiksacji, na jakich się opiera społeczeństwo.

Bezpieczeństwo w sensie ogólnym obejmuje zabezpieczenie zapotrzebowań egzystencjalnych, konieczność przetrwania, pewności, tożsamości, stabilności czy też samodzielność lub ochrony stanu oraz jakości egzystencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*